Ceny TOP 5 majú svojich majiteľov!

V piatok 2. decembra sa v oravskej Zbojníckej kolibe konalo odovzdávanie cien SAPR najlepším športovcom za rok 2022. Tento rok kraľovalo nežnejšie pohlavie, ktoré dosiahlo výborné výsledky na svetovej i medzinárodnej scéne.

Do TOP 5 sa zaslúžene dostali športovci Dominika Barošová, Lucia Debnárová, Rebeka Martinkovičová, Ivan Gregorička a na vrchole Barbora Bajčiová.

Objavom roka sa stal mladý talent Jakub Kozák, ktorý je síce len nováčikom v pretláčaní rukou, no za krátku chvíľu rozvíril hladiny v juniorskom armwrestlingu. Medzi dievčatami hviezdila Dominika Barošová. V kategórií masters roka zvíťazil Radoslav Dobrovič a medzi ženami Dagmar Petrová.

„Som rada že som bola opäť ocenená a vážim si to a ďakujem . Verím, že budúci rok sa výsledky z ME podarí minimálne obhájiť, ale samozrejme chcem ísť vyššie. Treba doliečiť pravačku a kvalitne sa pripraviť na budúcoročné šampionáty a nové výzvy“, povedala Petrová.

V kategórií disabled si ocenenie odniesol Štefan Nevedel.

Medzi TOP 5 patrí aj Ivan Gregorička.„Som rád, že opäť patrím do TOP 5 armwrestlerov Slovenska. A o to viac, že som sa tam dostal ako jediný muž. Gratulujem našim dievčatám, ktoré potvrdzujú svoje vysoké kvality a sú svetovou špičkou. Verím, že budúci rok budú moje výkony ešte lepšie a opäť budem v Top 5“.

Medzi TOP 5 nemohla chýbať ani hviezda slovenského armwrestlingu Lucia Debnárová. “Chcem zablahoželať všetkým oceneným armwrestlerom, obzvlášť Barbore Bajčiovej že opäť “tróni” aj tento rok. Myslím, že v lepších rukách tento titul ani byť nemôže. A ja som veľmi rada že s ňou stále držím krok. Ona najlepšia “heavyweight”woman a ja najlepšia “lightweight” woman na Slovensku. A v neposlednom rade ďakujem SAPR za ocenenie, ceny, doplnky výživy“.

Absolútna víťazka Barbora Bajčiová zhrnula svoj športový rok „Bol náročný, rovnako ako každý iný. Som rada že “už skončili” všetky pandémie a mohli sme sa naplno venovať tomu čo nás baví a mohli reprezentovať naše malé Slovensko vo svete. Tým že sa preložili minuloročné majstrovstvá Európy a sveta na koniec roka, tým pádom sme behom 365 dní absolvovali 4 šampionáty na ktorých som vybojovala 12 zlatých medailí (juniorských/seniorských). Som nesmierne rada a uvedomovala som si to pomaly. Trénujem v najsilnejšom klube na Slovensku už druhý rok po sebe, mám okolo seba ľudí na ktorých mi záleží a viem že po ich boku dokážem ešte veľké veci, za čo im ĎAKUJEM. Stala som sa víťazkou TOP5. Obrovské ďakujem patrí hlavne mojím rodičom, pretože viem že to so mnou v poslednej dobe nie je jednoduché. Tréningy, myšlienky niekde inde, vysoká škola, práca ale robím všetko preto aby na konci dňa boli na mňa pyšní. Vďaka patrí aj Peťovi Kasanovi za to čo pre nás robí v klube, robí všetko preto aby sa armwrestling na Orave hýbal tým správnym smerom. Rok 2023 začnem svojou doposiaľ najväčšou skúškou v živote na ktorú myslím momentálne deň-noc, moc sa teším, že som dostala takúto príležitosť a verím, že nesklamem ľudí ktorí vo mňa veria a na konci toho dňa budeme spokojní všetci. Pevne v to verím. Na záver by som chcela pogratulovať všetkým účastníkom tohto vyhlasovania a obzvlášť kolegom z TOP5“.

Top trénerom sa stal Gabriel Harčarik. „Po dvojročnej pauze kvôli koronavírusu sme sa opäť stretli na odovzdávaní TOP5. Môžem skonštatovať, že výkonný výbor mal tento rok ťažké vybrať tých najlepších, pretože naši reprezentanti dosiahli naozaj vynikajúce výsledky. Dôležité je povedať, že naše tímy, juniorské aj seniorské, hlavne ženy dosiahli fantastické výsledky v rámci hodnotenia krajín. KASprof Security bul team Orava a AWK Prešov potvrdili, že sú najlepšie pracujúce kluby na domácej scéne, čo sa pravidelne odráža aj vo výsledkových listinách. Ja ďakujem za moje ocenenie ako reprezentačného trénera, za moju prácu. Veľmi si to vážim a budem sa snažiť, aby to bolo aj do budúcnosti takto a naša reprezentácia nosila domov medaily“.

Cenu za najlepšieho rozhodcu – výsledkára si odniesla Monika Minariková.

Viceprezident SAPR Peter Kasan zhodnotil tohtoročnú akciu spokojne. „Zažili sme príjemný piatkový večer, kde sme mohli zhodnotiť najúspešnejšiu sezónu všetkých čias slovenského pretláčania,  je mi cťou, že som mohol byť pri tom či už ako funkcionár, alebo ako tréner najlepšieho klubu na Slovensku. Chcem zagratulovať všetkým oceneným v TOP 5,ale aj tým ktorí kvalitne reprezentovali či už na domácej alebo medzinárodnej scéne a medzi ocenených sa nedostali“.

„Rok 2022 bol jedným z najúspešnejších v histórií SAPR. Uzavreli sme ho 2. decembra ocenením tých najúspešnejších športovcov. Všetkým ešte raz gratulujem a ostatným ďakujem za príkladnú reprezentáciu“, dodal na záver prezident SAPR Ján Germánus.

TOP KLUBY

JUNIORI

  1. KASprof Security bul team Orava
  2. AWK Prešov
  3. AWK Myjava

SENIORI

  1. KASprof Security bul team Orava
  2. AWK Prešov
  3. ŠKPR Trnava

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top