Emerici si vytlačil nomináciu na MEJ

Veľká účasť, napínavé zápasy a skvelá atmosféra. Aj tak by sa dali hodnotiť juniorské majstrovstvá Slovenska (U18), ktoré sa konali uplynulú sobotu v Ivanke pri Dunaji. Miestny klub AWK a hlavne jeho predseda Ing. Juraj Mudroch opätovne pripravili výborné podujatie.

V Ivanke sa predstavilo viac ako päťdesiať nádejí pretláčania. Za stolmi súťažilo veľa známych tvárí, ale na našu radosť sme zaregistrovali aj veľa nových tvárí.

Na stupne víťazov sa dostali väčšinou už skúsení borci no napriek tomu nebola núdza o prekvapenia. To najväčšie bolo pravdepodobne dvojnásobné víťazstvo Mareka Emeríciho, ktorý nie len, že získal titul pravou rukou vo svojej hmotnostnej kategórii, ale pozlátil aj svoju ľavačku v kategórii najťažšej. Tento jeho výborný výkon nezostal bez povšimnutia trénerov a Emeríci sa na poslednú chvíľu dostal do nominácie na blížiace sa majstrovstvá Európy juniorov.

Z ostatných nominovaných si výborne počínali Klaudia Lišková a Kika Magušínová, ktoré zviedli dramatické súboje v ľavej ruke. Sľubný bol hlavne výkon o 5 kg ľahšej Magušínovej, ktorá svoju súperku riadne potrápila.

Medzi chlapcami si výborne počínal Adam Adamov, ktorý napriek tomu, že štartoval vo vyššej kategórii získal zlatú a striebornú medailu.

Prekvapením je zlatá a strieborná medaila neregistrovaného Jána Gábora, ktorý, ak to myslí vážne s týmto športom, by si mal rýchlo nájsť klub, ktorý ho prichýli pod svoje krídla a ďalej trénovať.

Za stolmi sme spoznali troch dvojnásobných majstrov Slovenska, okrem spomínaného M. Emeríciho dva tituly získali aj K. Lišková a P. Požehnaj.

Výborne si za stolmi počínal aj Pavol Truchlík, ktorý získal zlatú a bonzovú medailu.

Sklamaním bolo vystúpenie Tadeáša Magulu, ktorý nenadviazal na predchádzajúce úspechy a zostal bez titulu. V ľavačke mu ho prekvapujúco vzal M. Emeríci a v pravačke M. Golenovský.

-mač-

04/25/2015

ZOBRAZIŤ VÝSLEDKY

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top