SENIORI POKRAČUJÚ V LITOVSKOM MEDAILOVOM ŤAŽENÍ

Aj tretí deň XXXVI. MS vo Vilniuse priniesol slovenskej výprave radosť. Postarali sa o to naši tradiční medailisti posledných rokov – Lucia Debnárová a Juraj Michalička.

Lucia získala zlatú po ťažkých súbojoch, ktoré zviedla najmä so svojou súperkou Irinou Mazurenkovovou (RUS). Bol to naozaj pretláčačský zážitok v podaní Lucie. “Lucia splnila všetko, čo sme si povedali. Bol to zrelý taktický výkon. Som nesmierne rád, že sa jej podarilo zrealizovať všetko na čom sme sa dohodli” hodnotil Luciin výkon jej tréner Martin Ruman. Lucia predviedla naozaj skvelý výkon a zaslúžene získala už svoj siedmy titul majsterky sveta.

Juraj Michalička nezopakoval vlaňajšie, zlato ale v konkurencii, ktorá sa zišla v Litve má aj bronz cenu zlata. Po výbornom výkone v kvalifikácii, nad jeho sily zostali len Farid Usmanli (TUR) a Levan Sahinashvili (GEO).

Výborne si počínali aj Ladislav Hervay, ktorý obsadil šieste miesto a Ján Vojenčák, ktorý skončil siedmy. Obaja podali vynikajúci výkon a oboch miestami poškodili rozhodcovia, keď im miesto víťazstva nanútili opakovanie zápasu. To obom našim pretekárom zbytočne odčerpalo sily, ktoré potom chýbali v súbojoch o medaily.

Zajtra nás čaká pravá ruka, v ktorej nastúpime v širšej zostave…. a budeme opäť bojovať o medaily.

-mač-

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top