XXIV. Gladiator’s night

Na prvom vystúpení vo Švajčiarsku sme uspeli. Naši získali 13 medailí, štyri zlaté, osem strieborných a jednu bronzovú medailu. Na to, že nás v Monthey reprezentovalo iba sedem mužov a jeden junior je to super výsledok.

Ale po poriadku. Do Monthey je riadne dlhá cesta. A aj počasie bolo riadne aprílové. Od prietrže mračien až po takmer letné slečné horúčavy. Polospiaca výprava sa po dvanástich hodinách úmornej cesty dopravila do upršaného podalpského mestečka Monthey, ktoré leží kúsok od ženevského jazera. Rýchlo sa odvážiť a jesť. Pre tých, ktorí neriskovali a priniesli si domáce zásoby to bolo jednoduché. Pre tých, čo chceli okúsiť domáce špeciality to bola skúška hĺbky peňaženky. O tom, že Švajčiarsko je riadne drahá krajina sme sa presvedčili na vlastnej koži.

Na druhý deň sme už netrpezlivo čakali na súťaž. Na naše prekvapenie bola aj tu nižšia účasť ako organizátori očakávali. Asi sa to stáva pravidlom, kríza zasiahla aj pretláčanie. My sme boli v úctihodnom počte – 8 športovcov a zachraňovali sme zahraničnú účasť.

Napriek tomu bola úroveň slušná a pre našich to bola dobrá skúška a porovnanie si výkonnosti aj s inými protivníkmi ako zo Slovenska alebo z priľahlých krajín. O tom, že iný súper, iná ruka sa mohli presvedčiť viacerí.

Za stolmi však predviedli kvalitné výkony a každý zo Slovákov obsadil minimálne jedno pódiové umiestnenie. Podaktorí tri (Rado Dobrovič, tri strieborné) a podaktorí dve prvé (Laco Hervay a Martin Minarovič).

Martin zvíťazil aj v kategórii o absolútneho víťaza, kde sa vo finále stretol s Radom Dobrovičom. Škoda, že do absolútky nenastúpil Laco Hervay, mohlo byť celé pódium naše.

Stručné zhrnutie výsledkov našich:
Junori, pravá BRH: 2. Rastislav Kosťov (AWK Tatran Žarnovica)
Muži 65 ľavá: 2. Juraj Jaščeg (AWK Senec)
Muži 65 pravá: 2. Juraj Jaščeg (AWK Senec)
Muži 75 pravá: 2. Pavol Getter (AWK Banská Štiavnica), 3. Ivan Gregorička (AWK Dobrá Voda)
Muži 85 pravá: 2. Roman Tenkel (AWK Banská Štiavnica)
Muži 95 ľavá: 1. Ladislav Hervay (AWK Senec, 2. Radoslav Dobrovič (AWK Banská Štiavnica), 5. Roman Tenkel (AWK Banská Štiavnica)
Muži 95 pravá: 1. Ladislav Hervay (AWK Senec), 2. Radoslav Dobrovič (AWK Banská Štiavnica)
Muži 95+ pravá: 1. Martin Minarovič (AWK Bratislava)

Všetci, ktorí skončili druhí, vo finále bojovali zo všetkých síl. V prípade Jura Jaščega sme boli svedkami opakovaného finále a už sme si mysleli, že víťazstvo strhne na svoju stranu. Aj Pavol Gettler zviedol tuhý súboj o víťazstvo, no jeho súper bol nad jeho sily. V oboch prípadoch to bol Španiel J. Arrevalo, ktorý sa predstavil vo výbornej forme a dovolil nám zaspomínať si na silnú generáciu španielskych pretláčačov, ktorí pravdelne medailovali na ME a MS.

Naša prvá výprava do Monthey bola úspešná, slovenská vlajka viala na stupňoch víťazov ako doma…. Po ďalšej upršanej a nekonečnej ceste sa šťastne vrátila domov v nedeľu podvečer.

Všetkým našim úspešným reprezentantom blahoželáme!

-mač-

04/26/2014

ZOBRAZIŤ VÝSLEDKY

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top