ZAJTRA ODCHÁDZAME NA 25. ME DO SOFIE

Zajtra (v sobotu 30.5.2015) odchdáza početná výprava slovenskej reprezentácie na 25. majstrovstvá Európy do Sofie. Naše farby bude v bulharskej metropole hájiť až dvadsaťsedem športovcov.

“Vsadili sme na mlaď. V tíme je výmena generácií a robíme všetko preto, aby sme nadviazali, resp. pokračovali v úspechoch, ktoré sme za tých 23 rokov dosiahli. Sme si vedomí, že mládež je naša budúcnosť, preto sa v posledných dvoch rokoch dôsledne venujeme našim talentom, čoho výsledkom je aj početná výprava juniorov na tohtoročné ME” zhodnotil zloženie výpravy prezident SAPR.

A naozaj, keď si pozrieme menovky vo výprave tak v nej nájdeme 11 seniorov a 16 juniorov (z toho 10 v kategórii U21 a 6 v kategórii U18).

Všetci veríme, že okrem skúseností, ktoré získajú nováčikovia výpravy zabojujeme aj o početnú zbierku medailí, veď v našich radoch sú už stálice svetového pretláčania.

Najväčšie medailové nádeje vkladáme do Lucie Debnárovej, ktorej sa minulý rok už po druhýkrát podarilo získať všetko o čom môže úspešný pretláčač snívať – 2 zlaté z ME a 2 zlaté z MS. Napriek tomu, že si v posledných mesiacoch doliečovala zranenú ruku ide na ME vo výbornej forme.

Ďalšími medailovými želiezkami medzi seniormi sú Snežana Babajevová a Ján Vojenčák, ktorý cestuje na ME v skvelej forme. Janova účasť bola dosť dlho otázkou, kvôli jeho študijným povinnostiam. Nakoniec sa všetko podarilo k spokojnosti vybaviť a bude v Sofii bojovať o méty najvyššie.

Zvedavý sme aj na vystúpenie Laca Hervaya, ktorý sa už tradične umiestňuje v najlepšej šestke a má šancu na prienik medzi finalistov. Dominik Glod sa po úspechoch v juniorských kategóriach po prvýkrát predstaví medzi mužmi a akékoľvek umiestnenie do šestky by bolo príjemným prekvapením.
Vo výprave je aj Nestor slovenského pretláčania – Radoslav Dobrovič. Rado je stálicou na svetovej scéne už dvadsať rokov. Mnohonásobný medailista (a bývalý majster sveta) stále patrí medzi najlepších a veríme, že aj v Sofii bude bojovať o medailu.

Medzi juniormi sa naša pozornosť bude sústreďovať na Rebeku Martinkovičovú (vlani 2x zlato z MSJ), od ktorej očakávame ďalší medailový zápis. Po prvýkrát sa v kategórii U21 predstavia vlaňajší medailisti (z kategórie U18) Andrea Kušnieriková a Filip Hritz, pre ktorých to bude prvé oboznámenie so staršími súpermi.
O dobré umiestnenie by medzi staršími juniormi by mali zabojovať aj Jakub Komenda, Radovan Čontofalský a Michal Girášek pričom niektorý z nich by mohol dosiahnuť aj na medailu.

Medzi najmladšími vkladáme nádeje do dvoch skúsených reprezentantov – Klaudie Liškovej a Adama Adamova, no prekvapiť môžu aj všetci ostatní. Smelo môžeme povedať, že v tejto vekovej kategórii má pri optimálnej forme každý šancu na medailu.

Do Sofie nakoniec necestuje náš jedniný zastupca v kategórii masters – Peter Racek, ktorý dal na radu lekárov a napriek skvelej forme (ktoru prezentoval v Záhrebe) dal prednosť doliečeniu zranenia pred riskantnou účasťou na ME.

Všetkým reprezentantom želáme šťastnú cestu, bezproblémové naváženie a super pohodu na súťaži.

Pre Vás doma – všetky finálové dni budú v priamom prenose na SlovakSportTV1.

Program:
Utorok 2.6.2015 – 15:30 juniori U21, U18 ľavá ruka (finále)
Streda 3.6.2015 – 15:30 juniori U21, U18 pravá ruka (finále)
Štvrtok 4.6.2015 – 15:30 seniori ľavá ruka (finále)
Piatok 5.6.2015 – 15:30 seniori pravá ruka (finále)

Pozerajte v TV alebo na internete na stránke SlovakSport.TV (treba si predplatiť konto) a povzbudzujte!!!

Správy pre našich športovcov môžete písať na FB alebo na náš email – marian.capla@armsport.sk

Ozveme sa zo Sofie…

-mač-

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top