22. ROČNÍK SILNEJ RUKY STREDNÝCH ŠKÔL

November opäť v znamení Silnej ruky stredoškolákov. Dvadsiatydruhý ročník tejto populárnej súťaže je už v plnom prúde. Školské kolá sú na programe do 4.11.2016 a  16.11.2016 štartujú Oblastné kolá, ktorých máme v tomto roku tri. O celkových víťazov sa bude bojovať 23.11.2016 v Banskej Bystrici.

Pre istotu ešte zopakujeme postupnosť akou sa súťaží.

Každá stredná škola na Slovensku sa má možnosť zapojiť sa do súťaže Silná ruka stredoškolákov. V októbri boli rozposlané informácie o Silnej ruke stredoškolákov na viac ako 900 stredných škôl v celej republike. Zo školských kôl postupujú dvaja najlepší v kategórii do Oblastných kôl. V tomto roku máme tri Oblastné kolá a uskutočnia sa v nasledovných termínoch:

16.11.2016 – Bratislava – západoslovenská oblasť
16.11.2016 – Prešov – východoslovenská oblasť
16.11.2016 – Tvrdošín – stredoslovenská oblasť
Do Oblastných kôl musí nominovať svojich študentov škola a to zaslaním registračného formulára na sekretariát SAPR (sekretariat@armsport.sk). Prvé registračné formuláre už máme na stole, takže sa školské kolá už úspešne rozbehli.

Z Oblastných kôl postúpia v každej kategórii traja najlepší do celoslovenského finále.

V tomto roku očakávame rekordnú účasť už na Oblastných kolách. Vlani sa ich zúčastnilo takmer 1000 mladých pretláčačov.

Silná ruka stredoškolákov je liahňou talentov slovenského pretláčania. Veď minuloroční  finalisti Michaela Vakoničová, Ján Gábor či Pavol Truchlík už v tomto roku úspešne reprezentovali Slovensko na medzinárodných súťažiach či juniorských majstrovstvách sveta v Bulharsku. Vakoničová  ako nováčik v reprezentácii získala zlatú a striebornú medajlu v kategórii juniorov do 18 rokov. A pritom sa objavila na pretláčačskej scéne práve vďaka súťaži Silná ruka stredoškolákov.

Ak sa cítite, že na to máte a chcete skúsiť pretláčanie, prihláste sa na svojej strednej škole a požiadajte o organizáciu školského kola alebo ak sa školské kolo nepodarí zorganizovať o registráciu priamo na kolo Oblastné.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Scroll to Top