23. MSR JUNIOROV DO 18 A DO 21 ROKOV

V  sobotu 22.4. 2017 sa konali vo Vavrečke 23. majstrovstvá Slovenska juniorov do 18 rokov a prvý krát v histórii aj do 21 rokov. Za súťažné stoly sa postavilo viac ako 50 súťažiacich z celého Slovenska. Súťaž bola veľmi kvalitne obsadená, keďže išlo o nominačnú súťaž na ME a reprezentanti museli potvrdiť svoju výkonnosť a ďalší športovci  mali šancu sa  ešte donominovať na blížiaci sa Európsky šampionát v Katoviciach.  Začnime kategóriu do 18 rokov.

Medzi dievčatami do 55kg to boli veľmi zaujímavé zápasy. V ľavačke vyhrala Ďurianová, v pravačke Nuttová. Obe si vybojovali nomináciu na ME a k nim ešte aj Kernová, ktorá obsadila druhé miesto v pravačke.  Prísľubom do budúcna je mladučká Skruteková.

V 60tke sa žiadne prekvapenie nekonalo. V ľavačke vyhrala Sojková, v pravačke Ajpeková a tretia bola mlada nádejná Rašlíková.  Všetky tri dostanú šancu sa predstaviť na ME.

V kategórii nad 60kg bola suverénka Bajčiová. Zvíťazila na obe ruky. Jediná jej reálna súperka mala byť Vakoničová, ktorá bohužiaľ ochorela.  Bajčiová sa spolu s Vakoničovou predstavia na ME a obe by mali siahať na medailu.

Medzi juniormi do 18 rokov a do 65 kg dominoval v ľavačke aj pravačke Dávid Chudík a dostal pozvánku do reprezentácie.

Rovnako v 70tke bol suverénny na obe ruky Marek Onderko a bol o triedu lepší od svojich súperov.

80tka bola asi najťažšia a ľavačku vyhral Adamov, pravačku Čeleš a finálovú trojicu dopĺňal Jozef Dvorščák. Všetci traja si zaslúži nomináciu na ME.

V najťažšej kategórii nad 80kg bol suverénny Martin Hôždala, ktorý vyhral ľavačku aj pravačku. Vo finále sa ho snažili prekonať Dominik Šoka  a Radovan Andraško. Aj z tejto kategórie sa všetci traja finalisti kvalifikovali na ME, ale predstavia sa v rôznych kategóriách!

 

Kategória do 21 rokov bola tento rok prvýkrát na MSR juniorov a zodpovedalo tomu aj slabšie obsadenie.

Jediné juniorky (obe reprezentantky len v iných kategóriách) sa predstavili v kategórii do 60kg. Lišková zdolala Magišinovú na obe ruky. Dievčatá svoju výkonnosť reálne otestujú až na ME.

Juniori do 21 rokov a do 65kg . Taktiež len dvaja finalisti Bulvas vyhral ľavačku a  Kabač pravačku. Verím , že týchto chlapcov uvidíme častejšie aj na kolách SNLP.

V 70tke bol jasný víťaz Ján Gábor a urobil veľký progres vo výkonnosti. Verím, že sa mu bude dariť aj na ME. Vo finále sa snažil ho prekonať  Radovan Dvorščák, ale Gábor bol jednoznačne lepší.

Veľmi pekné zápasy sme videli vo finále 80tky medzi Emericim a Kosťovom.  Nakoniec  vyhral Emerici v ľavačke aj pravačke. Zjavne mu 80tka viacej sedí ako 75tka a potvrdil svoju nomináciu na ME.

Aj najťažšia kategória mala svojho jednoznačného favorita  a aj víťaza. Vyhral Michal Golian. Veľmi dobrý výkon podal aj Oliver Hric, ktorý obsadil druhé miesto. Obaja pocestujú na ME.

Celkovo na majstrovstvá Európy do Katovíc vycestuje 22 juniorov. Je to historicky najväčšia výprava a držte nám palce, aby bola aj rovnako úspešná.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top