23. Ready Go! Rochefort….

Jedno prvé, dve druhé a dve tretie miesta. To je výsledok trojice Slovákov, ktorí nás reprezentovali na známom turnaji Ready Go! Rochefort…

Maxim Dužek, Milan Fáber a Peter Racek, ktorých doplnil v pruhovanom Ivan Gregorička dôstojne hájili naše farby a potvrdili, že kde sa objavia naši pretláčači, treba s nimi rátať na miestach najvyšších.

V Belgicku sa tradične súťaží počas dvoch dní. V tomto roku sme neboli svedkami tradičného “ľavorukého” piatka a “pravorukej” soboty, ale organizátori sa rozhodli spraviť všetky kategórie juniorov a masters spolu s ľavou rukou seniorov v piatok. V sobotu sme potom boli svedkami “iba” pravej ruky seniorov.

V piatok nastúpili všetci naši a spravili nám hodne radosti. Najskôr Ceco Racek zabojoval a získal druhé miesto v kategórii masters. Jediný, kto bol nad jeho sily bol o 30 kg ťažší Francúz Grégory Schneider, ktorého poznáme už z viacerých medzinárodných súťaží. Ceco bojoval ako lev, ale zvíťaziť sa mu nepodarilo.

Vynikajúco si v ľavej ruke počínal nádejný Maxim Dužek. Kvalifikáciou prešiel ako nôž maslom a vo finále nenechal taktiež nikoho na pochybách, kto je najlepší a zaslúžene zvíťazil. Jeho výkon medzi mužmi nás veľmi potešil a a je prísľubom pre nadchádzajúce MS, kde bude Dužek súťažiť v kategórii juniorov (U21).

Jediný bez medaily v piatok zostal Milan Fáber, keď zastal pred bránami semifinále a obsadil nepopulárnu štvrtú priečku. Na druhý deň sa mu darilo viac a po výbornom výkone obsadil tretie miesto.

Naopak, nedarilo sa Maximovi Dužekovi, ktorý vlastnou chybou prišiel o víťazstvo v prvom zápase. Tu sa potvrdilo tradičné “ťahám, kým rozhodca nezastaví zápas”… Maxim sa nechal vykoľajiť a jeho súper využil túto chvíľkovú nepozornosť na získanie prevahy, ktorú nakoniec premenil na víťazstvo.

Po skončení súťaže prekvapili organizátori otvorením kategórie OPEN. Do nej sa prihlásilo viac ako tridsať pretekárov vrátane našich, vrátane Ivana Gregoričku, ktorý už počas prestávok pretláčal na rozcvičovacom stole. V abslolutke mu však neboli naklonení kolegovia, rozhdocovia. V súboji s Kevinom Berberichom (GER) mal minimálne trikrát zvíťaziť, no rozhodkyňa (zhodou okolností Nemka) rozhodla vždy v Ivanov neprospech. Až nakoniec sa podarilo v čo Nemci dúfali a Berberich zvíťazil….

Nás veľmi potešil Ceco Racek. Jeho spanilú jazdu zastavil až Michael Gattoni (FRA), ktorý lepšie vystihol štart vo finálovom zápase a zvíťazil. Ceco bol napriek tomu veľmi spokojní a svojimi výsledkami potvrdil oprávnenosť nominácie na MS v Litve.

-mač-

07/25/2014

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Scroll to Top