24. MAJSTROVSTVÁ EURÓPY

Tak už je to tu. 24. majstrovstvá Európy klopú na dvere. Výpravy sa zbiehajú do Baku, hlavného mesta Azerbajdžanu, ktoré leží na brehu Kaspického mesta.

Baku, ktoré bolo preslávené množstvom vrtných veží je v súčasnosti krásne, moderné mesto. Veľké bulvári, krásna promenáda na nábreží, moderné budovy ale aj história, staré mesto. To všetko návštevník vníma spolu s prenikavou vôňou nafty, ktorá Vás sprevádza kdekoľvek.

Baku to sú široké diaľnice, Baku to sú veľké autá, Baku to sú noblesné paláce…. ale Baku to sú aj krásne parky, veľa zelene…a more….

Časť z nás je už tu, zvyšok výpravy cestuje v pondelok v noci.

Šampionát začína zajtra registráciou, technickým mítingom a kongresom EAF. Na kongrese sa bude prerokovávať aj požiadavka Slovenska na právo usporiadať 27. majstrovstvá Európy. Aby to vyšlo, bolo by to práve 20 rokov, po skvelom šampionáte, ktorý Slovensko usporiadalo v Poprade v roku 1997. Veríme, že sa to tak stane.

Hala, v ktorej bude prebiehať všetko, čo sa týka šampionátu – registrácia, kongres, váženie i súťaže – je krásna. Ako vidno aj z fotiek v súčasnosti prebiehajú všetky prípravné práce, aby to v stredu mohlo všetko vypuknúť.

Z Baku želám našim športovcom šťastnú cestu… Držte nám palce…

-mač-

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top