24. ME, JUNIORI, ĽAVÁ RUKA

Rebeka Martinkovičová pokračuje v medailovom ťažení. Aj po prechode do vyššej vekovej kategórie bojovala o méty najvyššie a siahala na zlato. Do finále postúpila bez prehry, jej súperka Ruska Alena Mironovová síce s prehrou, ale dostala ju na dva fauly. Finále bolo pochúťkou pretláčania, napínavé, vyrovnané, so zviazaním a rozhodcovským úchopom, no žiaľ pre nás až dvakrát zarmucujúce. Napriek prehre sme sa ale veľmi tešili z prvej medaily v Baku. Striebro veľmi potešilo aj Rebeku, ktorá sa usmievala a bola veľmi šťastná.

Naopak smútili ostatní juniori. Andrea Kušnieriková doplatila na to, že v kategóriach je menej súťažiacich a jej zápasy s dvomi Ruskami boli jednoznačnou záležitosťou.

Dominik Glod si pred súťažou veril a aj za stolom pôsobil veľmi dobrým dojmom. Bojoval, no ako sám povedal “cítil som sa dobre, no zápästie ma sklamalo. Neviem prečo…”. Štvrté miesto je v tejto konkurencii výborné, no Dominik neskrýval sklamanie.

“Zemiakovú” medailu získal aj Michal Girášek. Mišova silnejšia ruka je pravá a štvrté miesto bral ako povzbudenie pred pravačkou.

Dnešný maratón priniesol množstvo kvalitných zápasov, ale aj prestoje, ktoré súťaž zbytočne natiahli do neskorých nočných hodín. Zajtra bude organizácie súťaže trochu odlišná, semifinálové zápasy budú pravdepodobne súčasťou kvalifikácie aby sa súťaž urýchlila a finále zbytočne nenaťahovalo.

-mač-

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Scroll to Top