25. MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA – REVÚCA

Uplynulú sobotu sa Revúca stala hlavným mestom pretláčania na Slovensku. Bola to akoby symbolika, že nástupom nového vedenia SAPR sa dejiskom tohto vrcholného podujatia na Slovensku stalo rodisko nášho najúspešnejšieho armwrestlera a zároveň prezidenta SAPR Jana Germánusa. O tituly tu bojovali tí najlepší športovci už na 25. majstrovstvách Slovenska a môžeme konštatovať, že takmer kompletná Slovenská špička sa postarala o jedinečný športový zážitok.

Za stolmi sa bojovalo o 14 sád medailí. Ozdobou súťaže boli krásne a častokrát aj dlhotrvajúcezápasy. V ľahšej ženskej kategórii do 60 kg sa vo finále na pravú i ľavú ruku stretli Kristína Magušinová a Tereza Rašlíková (obe AWK Bratislava). Zvíťazila a titul Majsterky SR si odniesla skúsenejšia Kika i keď treba dodať, že Terezka je veľmi mladá juniorka. Uvidíme, ako sa jej bude dariť na juniorskom šampionáte koncom apríla. V ťažšej ženskej kategórii nad 60 kg bol už tradične ozdobou celej súťaže súboj Rebeky Martinkovičovej (AWK Kráľová pri Senci) a Lucie Debnárovej (AWK Senec). Už prvý vzájomný zápas mnohé naznačil. Rebeka Luciu jednoznačne porazila v kvalifikácii .Vo finále Rebeka opäť nezaváhala a vybojovala si svoj prvý seniorský titul na ľavú ruku. V pravačke už Lucka za súťažný stôl nenastúpila i keď pôvodne mala štartovať a tak sa vo finále stretli klubové kolegyne Rebeka Martinkovičová a Dagmar Petrová (AWK Kráľová pri Senci). Aj tu zvíťazila Rebeka a potvrdila úlohu favoritky.

V najľahšej mužskej kategórii do 65 kg sa v oboch finále stretli Martin Sedláček(SPR Trnava) a Miroslav Murín (AWK Kokava nad Rimavicou). Obaja aktéri zviedli medzi sebov fantastické súboje a jeden druhému rozhodne nenechal víťazstvo zadarmo. V pravačke sa dokonca Miro musel skloniť pred Martinom po tom čo sa ľahšie zranil a nemohol pokračovať v súboji.

V kategórii do 75kg sme vo finále ľavej ruky mohli vidieť favorizovaného Dominika Gloda (AWK Prešov) a zástupcu Košického klubu Mária Georgievskeho. Je potešujúce, že Mário sa opäť po dlhšej súťažnej pauze zapojil do súťažného kolotoča. Dominik napokon svojho súpera zdolal a získal titul do svojich rúk. V pravačke bolo finále o iných borcoch. Stretli sa tu oddieloví kolegovia z Banskej Štiavnice Pavol Gettler a Milan Fáber. Úspešnejším z dvojice bol Pavol, ktorý sa zaslúžene tešil z majstrovského titulu.

Kategória do 85kg mala v ľavačke viacerých favoritov na zlatú medailu avšak do finále sa nakoniec prebojovali Jaroslav Boroš a Peter Hervay (AWK Senec). Po ťažkom súboji sa z víťazstva nakoniec tešil Jaro. V pravačke sa do finále prebojovali David Truchlik (AWK Vavrečka) a Michal Girášek (AWK Prešov). Dávid nakoniec odchádzal z premiérovým seniorským víťazstvom.

Kategória do 100 kg bola najpočetnejšie obsadenou kategóriou, kde sa v pravačke prezentovalo až 14 pretekárov. V ľavačke bol finálový súboj medzi Ladislavom Hervay (AWK Senec) a Samuelom Hlúbikom (ŠK PR Trnava). Vyhral Laco a zaslúžene sa mohol tešiť z majstrovského titulu. V pravačke si zmerali sily Ladislav Hervay a Peter Truchlík (AŠK Orava). Prvý vzájomný zápas vyhral Peter a tak sme mohli sledovať opakované finále, kde sa opäť podarilo zvíťaziť Petrovi a získal premiérový titul. Za zmienku v tejto kategórii určite stojí aj výkon Martina Caletku (ŠK PR Trnava) ktorý obsadil ,zhodne 3.miesto na pravú i ľavú ruku.

V najťažšej hmotnostnej kategórii nad 100kg sa vo finálových súbojoch na obe ruky predstavili Peter Spusta (AWK Prešov) s Jurajom Michaličkom (AWK Zvolen). Chlapi predviedli vyrovnané a napínavé súboje! Víťazstvo v oboch rukách si nakoniec pripísal Juraj Michalička.

Majstrovstvá Slovenska boli pripravené na skvelej úrovni, hodnej takéhoto vrcholného podujatia za čo patrí vďaka organizátorovi AWK Magnezit Revúca, predovšetkým p. Senkovi, na ktorého pleciach ležala hlavná ťarcha organizácie.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top