31. MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA POKORILI REKORD!

Uplynulý víkend sa konal domáci šampionát v Revúcej, na ktorom sa zúčastnilo neuveriteľných 162 pretekárov.

História slovenského pretláčania rukou si doposiaľ nepamätá takúto rekordnú účasť. „Súťaž hodnotím veľmi dobre, pri rekordnej účasti som bol nad mieru spokojný s disciplínou pretekárov a hlavne s prácou skrutátorky Moniky Minarikovej, ktorej chcem veľmi pekne poďakovať. Výborne jej sekundovala Dagmar Petrová. Osobne ma veľmi zaujal duel medzi Petrom Kasanom a Samuelom Kaučíkom, ktorý bol aj najdlhším zápasom majstrovstiev. Výbornú formu predviedli Filip Hritz, Martin Minarovič, Peter Celes a zo žien Barbora Bajčiová, Rebeka Martinkovič, Lucia Debnárová. Do budúcna musíme uvažovať o rozdelení súťaže seniorov a juniorov kvôli vysokému počtu pretekárov“, povedal organizátor súťaže Pavol Senko.

Medailová žatva sa konala v Oravskom klube, ktorý vybojoval na šampionáte 15 zlatých, 12 strieborných a 13 bronzových kovov.

„Majstrovstvá Slovenska opäť prepísali históriu a to hneď v niekoľkých kategóriách, najväčší počet súťažiacich vyše 160, najväčší počet súťažiacich z jedného klubu 44 a najviac získaných medailí 40. Kasprof Security bul team Orava nastavil latku vysoko no na chrbát mu nekompromisne dýchali športovci z AWK Prešov s 38 pretekármi. Výborne výsledky zaznamenali aj športovci AWK Myjava a AWK  Magnezit Revúca. Majstrovstvá Slovenska potvrdili, že pretláčanie rukou na Slovensku ma stúpajúcu tendenciu a práca s mládežou nám začína prinášať prvé ovocie“, vyjadril sa viceprezident SAPR Peter Kasan.

Veľkú spokojnosť so súťažou neskrýval ani reprezentačný tréner juniorov Gabriel Harčarik. „S juniorskou časťou súťaže som maximálne spokojný,  nastúpil rekordný počet juniorov. Oplatilo sa aj rozšíriť kategórie do 15 rokov, lebo predstavilo sa tam naozaj veľa mladých talentovaných pretekárov. Všetkých by som rád pozval aj na reprezentačné sústredenie, ktoré sa uskutoční už najbližšiu sobotu v Rimavskej Sobote. Tu môžu preukázať svoj záujem ale aj kvality a potom sa zverejní nominácia na Majstrovstvá Európy“.

„Z pohľadu reprezentačného trénera hodnotím majstrovstvá Slovenska v Revúcej ako veľmi kvalitné. Zmena juniorskej kategórie z 21 na 23 rokov premiešala účasť športovcov, ktorí štartovali do 23 rokov aj v seniorskej časti. Niektorý z nich medajlovali a dokonca získali tituly“, povedal reprezentačný tréner seniorov Tomáš Kiss.

Napriek obrovskému počtu pretekárov po organizačnej stránke prebehlo všetko hladko.Za mňa všetko malo hladký priebeh, menší zádrhel bol len v 100kg ľavačke, keď trošku zahaproval systém, ale všetko sme vyriešili v krátkom čase a súťaž pokračovala ďalej. Išli sme systémom najprv komplet pravá/ľavá juniori, disabled, masters spolu s vyhlásením výsledkov a následne majstrovstvá pokračovali kvalifikáciou seniorov“, zhodnotila Dagmar Petrová.

Najbližšia výzva pre našich reprezentantov budú Majstrovstvá Európy, ktoré sa konajú
08-18.6.2023 v Moldavsku.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top