AJ NAPRIEK SILNEJ KONKURENCII NAŠI HVIEZDILI NA JUDGEMENT DAY

Uplynulý víkend sa konala v Maďarsku medzinárodná súťaž Judgement day. Aj tento rok bola zorganizovaná na vysokej úrovni s medzinárodnou účasťou vo veľmi peknej a modernej viacúčelovej hale v meste Repcelák.

Najväčšie zastúpenie malo samozrejme domáce Maďarsko. Široko zastúpení boli aj Chorváti, či Česi, ktorí mali slušné zastúpenie ako v juniorských, tak seniorských a aj masters kategóriách. Účasť Slovenska však bola porovnateľná s Českou. Okrem zmienených krajín malo svoje zastúpenie na súťaži aj Švajčiarsko, Rumunsko a Ukrajina.

Návrat pretekára do SAPR Jaroslava Boroša (AWK Dobrá Voda) bol odštartovaný úspešne jednoznačným víťazstvom v seniorskej kategórii do 85 kg v ľavej ruke a v pravej obsadil druhé miesto.

Podobne vo víťazstvo pretavila svoju účasť aj juniorka Bibiána Štangelová (AWK Dobrá Voda), ktorá vyhrala svoju kategóriu, pričom do finále postúpila s jednou prehrou, no finále a aj opakované finále zvládla vo veľkom štýle.

 

Dominantnou víťazkou sa v kategórii ženy nad 60 kg pravou rukou stala Dominika Barošová (Kasprof-Security Bul team Orava), ktorá v napínavom, ale z jej strany úplne kontrolovanom zápase, jednoznačne porazila dlhoročnú maďarskú reprezentantku Henrietu Barzsó, ktorá je viacnásobná medailistka z ME. „Súťažila som len pravú ruku, pretože ľavú som si chcela šetriť aby bola v dobrom stave na Majstrovská sveta. V kategórii ženy nad 65 kg som mala päť súperiek, z toho 4 Maďarky a jedna Chorvátka. Neistá som bola len pri maďarskej seniorskej majsterky Európy Henriete Barzsó. Tú sa mi podarilo poraziť v kvalifikácií. Naše finále bolo celkom dramatické, keďže som nestihla štart, potom sme sa vyšmykli. Potom mala jedna z nás faul a neskôr zas druhá, ale nakoniec som vyhrala. Táto výhra je pre mňa dôležitý krok, pretože sa postupne posúvam vyššie medzi dominujúce ženy armwrestlingu. Na pravú ruku sa cítim výborne a myslím že som ešte nebola v lepšej forme“, dodala Barošová, ktorú už o tri týždne čaká svetový šampionát.

Striebro medzi ženami získala aj Martina Sojková (ŠKPR Trnava), ktorá vo finále nestačila na maďarskú majsterku Európy Brigitte Ivanfi.

Milan Marenčin (PSC Košice) v kategórii masters do 90 kg skončil druhý na pravú za maďarským reprezentantom.

Napriek silnej konkurencii naši reprezentanti úspešne bodovali. Výborná príprava sa odrazila na výsledkoch, teraz ich už čaká sústrediť sa na blížiace sa Majstrovstvá sveta v Turecku.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top