Ako sa darilo našim športovcom na Junior Visegrád Grand Prix

Uplynulú sobotu sa predstavili naši športovci do 20 rokov na súťaži Junior Visegrád Grand prix v susednom Maďarsku

Uplynulú sobotu 8.2.2019 sa Slovenskí armwrestleri zúčastnili medzinárodnej súťaže v Maďarskom meste Sárosd.  Šlo o pätnásty ročník Junior Visegrád Grand Prix.  Naši športovci v konkurencii pretekárov z Maďarska, Slovenska, Česka, Poľska, Chorvátska a Korei (jeden športovec študujúci v Budapešti) tesne neobhájili minuloročné víťazstvo v súťaži národov (chýbalo nám 5 bodov na víťazstvo) aj napriek tomu, že podali fantastické výkony a v každej z kategórií brali medaile. Chceme sa všetkým športovcom poďakovať za ich bojovnosť a dosiahnuté výsledky. Dôvodom neúspechu bolo menší počet športovcov zo Slovenska ako domácich pretekárov a nejaké body nám uchmatli aj poľskí pretekári. No a žiadne body sme nezískali v kategórii telesne znevýhodnených športovcov, kde bodovali iba domáci. Poďme si priblížiť jednotlivé kategórie.

Veľmi milo prekvapila Daniela Bonk. Tá medzi juniorkami do 55kg pravou rukou vybojovala bronzovú medailu, ako jediná Slovenka v tejto kategórii.

Do 60kg bola jednoznačne najlepšia Tina Sojková. V ľavačke  s prehľadom vyhrala a v pravačke bola nad je sily iba domáca pretekárka Lucia Verbóczky. Ostatné dievčatá zo Slovenska musia ešte zamakať,  aby sa dievčatám z prvej trojky priblížili.

O dve zlaté sa v kategórii nad 60kg pravou aj ľavou rukou postarala Barbora Bajčiová. V tejto kategórii brali medaile len Slovensky. Kristina Bovovčákova bola druhá v pravačke a tretia v ľavačke. Dominika Barošová presne naopak. Obe dievčatá majú veľmi dobrú výkonnosť!

Medzi chlapcami do 65kg jednoznačne vyhral na obe ruky Stano Richter a v pravačke pridal striebro aj  Kristián Benčík. Stano sa výrazne zlepšil a svoju rastúcu výkonosť by mal potvrdiť na MSR a neskôr na ME.

Veľmi milo prekvapili v silno obsadenej kategórii -70kg  pri svojej medzinárodnej premiére Christián Ihnát a Peter Gurecka. Christián bol strieborný v ľavačke a Peter v pravačke. Nad ich sily bol len Maďarský reprezentant.

V 75tke sa darilo Patrikovi Bukovskému keď pravačku vyhral a v ľavačke bral striebro. Veľmi zaujímavý pretekár, ktorý zaujal aj reprezentačného trénera.

Najsilnejší do 80kg v pravačke bol Dominik Šoka  (ľavačku si doliečuje) a dlhodobo potvrdzuje svoje kvality. Ak mu zdravie vydrží, tak by mohol siahnuť aj na medaile už na ME. V tejto kategórii prekvapil mladý a talentovaný Peter Kotúľ keď v pravačke získal bronz. Uvidíme akú formu predvedie na MSR.

Medzi najťažšími juniormi  bol najúspešnejší Patrik Juhas, ktorý jednoznačne vyhral pravou rukou (ľavačku vynechal pre zranenie). Patrik urobil za posledný rok veľký progres! Škoda, že sa na súťaži nepredstavili ďalší kvalitní pretekári ako Andraško či Golian.

Všetkým ďakujeme za úspešnú reprezentáciu.