AKTUALIZOVANÉ!!!

Aktualizované 23.3.2015

Naša radosť bola predčasná. Napriek pozitívnym správa, ktoré prichádzali zo Soči a napriek veľkej podpore prezidenta SportAccordu p. Mariusa Vizéra, nebolo členostvo WAF v SportAccorde odhlasované.

O členstvo v SportAccorde sa uchádzalo 9 svetových federácií z rôznych športov, medzi nimi aj Svetová federácia pretláčania rukou (WAF). Iba dve z deviatich boli odporučené predsedníctvom SportAccordu na Valné zhromaždenie, medzi nimi aj WAF.
Problém prihlášky WAF bol nedostatočný počet uznaných národných federácií. Z tohoto dôvodu bolo odporučené aby WAF získala dočasné členstvo na dva roky (o tom sme písali skôr) a v tomto období bude mať dostatok času na odstránenie nedostatkov v príhláške. Problém nastal, keď sa zistilo, že štatút Dočasného členstva stanovy SportAccordu nepoznajú.
O návrhu, aby sa štatút Dočasného členstva zaviedol, hlasovalo Valné zhormaždenie a bola potrebná dvojtretinová väčšina hlasov, aby bol návrh prijatý. Iba jediný hlas rozhodol, že dvojtretinová väčšina nebola naplnená a návrh o zavedení Dočasného členstva nebol zavedený. Tým pádom aj prihláška WAF o členstvo v SportAccorde nebola prijatá.
Pozitívne je, že napriek neprijatiu WAF do SportAccordu, je naša prihláška vedená ako aktuálna a WAF má dva roky na odstránenie nedostatkov. V prípade, že sa ich podarí odstrániť bude hlasovanie o plnom členstve WAF v SportAccorde zaradené na najbližšie rokovanie Valného zhromaždenie.
Všetci veríme, že to bude už v budúcom roku, opäť v Soči.

-mač-

———————————————————————————

Aktualizované 21.3.2015

Podľa zákulisných informácií WAF získala dočasné členstvo v SportAccorde na dva roky! Skvelý úspech pre náš šport!

————————————————————————————-

Dnes je ten deň, na ktorý už dlho čakáme. Na výročnom kongrese celosvetovej federacie športov SportAccord v ruskom Soči sa dnes bude hlasovať o členstve WAF (Svetovej federácie pretláčania rukou) v tejto organizácii.

Pokiaľ naše členstvo bude odhlasované, otvoria sa pre pretláčanie rukou nové, nedozerné možnosti.

Držme si palce!

-mač-

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top