Armwrestling aj tento rok úspešne medzi neolympijskými športami Slovenska

V Trenčíne sa oceňovali športovci neolympijských športov

V poradí 9. ročník  ŠPORTFESTIVALU  sa uskutočnil uplynulý víkend na tradičnom mieste – na Výstavisku v Trenčíne. Hlavným organizátorom tohto ročníka bola Konfederácia športových zväzov SR  v úzkej spolupráci a za podpory Slovenského olympijského výboru a Slovenskej asociácie silných mužov.
Súčasťou podujatia je tradične aj anketa a vyhlásenie 10 najúspešnejších športovcov, 3 juniorov a 1 kolektív v neolympijských športoch (resp. neolympijských disciplínach) za rok 2019. Môžeme s hrdosťou oznámiť že medzi neúspešnejšími športovcami malo zastúpenie aj pretláčanie rukou a to hneď trojnásobné. Medzi juniormi bola za svoje dosiahnuté výkony ocenená Barbora Bajčiová a do top 10 sa medzi najúspešnejších športovcov Slovenska prebojovala aj  Bc. Rebeka Martinkovičová a Lucia Debnárová. Dievčatám srdečne gratulujeme a prajeme veľa ďalších športových úspechov. Celé podujatie sprevádzal bohatý kultúrny program a po vyhlásení boli všetci účastníci pozvaní na banket.

V doobedňajších hodinách sa v priestoroch výstaviska uskutočnili aj Majstrovstvá Západného Slovenska na ktorých organizáciu sa podujali Marcel Šnírer (AWK  Warrior Prievidza) a Samuel Hlubík (ŠKPR Trnava) . Súťaže sa zúčastnila vyše 50-tka športovcov a primárovo sme mali aj kategóriu detí do 15 rokov kde sa nám predstavilo 7 detí (3 dievčatá a 4 chlapci). Najpočetnejšie obsadenou bola kategória do 95kg kde sme mali až 20 pretekárov. Návštevníci výstaviska boli svedkami napínavých zápasov a v okolí prebiehajúcej súťaže sa chvíľkami ani nedalo prejsť. Všetkým víťazom gratulujeme a tešíme sa na ďalší ročník.

17.11.2019

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Scroll to Top