BLÍŽIA SA 22. MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA (ČASŤ 2)

Pokračujeme v seriáli článkov k 22. majstrovstvám Slovenska v pretláčaní rukou. V tejto časti sa pozrieme na najúspešnejších pretláčačov histórie na tomto podujatí.

Počas dvadsaťjeden ročnej histórie pretláčania na Slovensku sa na stupeň najvyšší na majstrovstvách Slovenska postavilo takmer 100 pretláčačov. Ak by sme chceli spočítať všetkých medailistov, tak by sme sa dostali k úctyhodnému číslu. Napriek množstvu medailistov a majstrov, sú medzi nimi takí, ktorí získali titulov viac a zapísali sa do histórie slovenského pretláčania doma i v zahraničí.

Medzi nimi vyčnievajú tí, ktorí získali viac ako desať titulov – Lucia Debnárová ((17) a Radoslav Dobrovič (13).

Na najvyššom tróne však sídli s neuveriteľným počtom titulov 25 – Ján Germánus. Germánus je pri pretláčaní od jeho počiatku, od roku 1992. Svoj prvý titul majstra Slovenska získal na prvých MSR v roku 1993. V roku 1998 získal po prvýkrát titul majstra Slovenska ľavou i pravou rukou. Toto double si potom zopakoval ešte desaťkrát za svoju kariéru. Neuveriteľný výkon, ktorý svedčí aj o tom, že súťažiť na MSR bola pre Germánusa vždy výzva a tomuto podujatiu sa nikdy nevyhýbal. Napriek tomu, že je stále aktívnym športovcom, jeho posledný titul bol ešte v roku 2010. V tomto roku má stále šancu svoju neuveriteľnú zbierku rozšíriť.

Druhou v poradí je Lucia Debnárová, ktorá už Germánusovi šliape na päty. Doteraz získala sedemnásť titulov, pričom okrem prvého titulu, ktorý získala v roku 2005, to bolo v ďalších rokoch vždy double. Taktiež neuveriteľne stabilná výkonnosť tejto sympatickej pretekárky, ktorá má všetky predpoklady rozšíriť svoju zbierku o ďalšie dva tituly.

Radoslav Dobrovič s trinástimi titulmi je na tretej priečke najúspešnejších pretláčačov na MSR. Prvý titul získal ešte v roku 1995 a posledný v roku 2009. Dvakrát za kariéru sa mu podarilo získať titul v ľavej aj v pravej ruke (2000, 2004). V tomto roku bude znovu za stolmi v snahe získať po dlhšej prestávke ďalší titul.

Tabuľka najúspešnejších majstrov Slovenska vyzerá takto:

Por. Meno, priezvisko Klub Počet titulov
1. Ján Germánus AWK Magnezist Revúca 25
2. Lucia Debnárová AWK Senec 17
3. Radoslav Dobrovič AWK Banská Štiavnica 13
4. Peter Mišovič viac klubov 8
5. Marián Ďalák AWK Trnava 7
6. Peter Kasan AWK Vavrečka 7
7. Peter Gazdarica AWK Ružomberok 6
8. Roman Tenkel AWK Banská Štiavnica 6
9. Mário Georgievski PCS ATU Košice 6

Ako vidno z tabuľky, z aktívnych pretekárov má šancu na rozšírenie zbierky ešte Roman Tenkel. Medzi najlepších sa pri zisku dvoch titulov v tomto roku môže dostať Ivan Gregorička (4), Jozef Streďanský (4) a Ján Vojenčák (4).

Prekvapením sa môže zdať menší počet titulov pre ďalších našich úspešných reprezentantov. No nie každý vydržal za stolmi dostatočne dlhý čas (na desať a viac titulov) a nie každý sa MSR zúčastňoval tak pravidelne, ako tí najúspešnejší.

-mač-

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top