Bratislava opäť nesklamala……

Takmer osemdesiatka súťažiacich sa predstavila na uplynulom kole SNLP v Bratislave

Uplynulé zasnežené sobotné ráno privítalo v Rusovciach športovcov zo 17 klubov z celého Slovenska na 3. kole SNLP. Už od skorého rána mali pri registrácii výsledkári plné ruky práce a Bratislava, tak opäť nesklamala, čo sa počtu športovcov na súťaži týka. Veď takmer osemdesiatka športovcov sa stretla v napínavých súbojoch za súťažnými stolmi.

Oku hodiaci bol počet zaregistrovaných najmä v juniorských kategóriách dievčat, ale tiež v amatérskej 95 kg či „profi“ 85kg. Po dlhšej súťažnej pauze sa za stolom opäť predstavil Rastislav Málek (AWK Bratislava) či Gejza Rigo (AWK Senec) a Jarolím Mrva (AWK Kráľová pri Senci), ktorí dokázali že aj napriek dlhšej odmlke, čo sa za stolom naučíš sa zabudnúť nedá a jasne dominovali a zvíťazili vo svojich kategóriách. Po úvodnom príhovore prezidenta SAPR Janka Germánusa a tiež hosťa súťaže známeho reprezentanta SVK hokejistu Zdena Cígera bola súťaž oficiálne otvorená.

V juniorských kategóriách dominovali zástupcovia AWK Kokava nad Rimavicou pod vedením Janka Vojenčáka. Títo mladí juniori sú prísľubom, že aj naďalej bude mať Slovensko nasledovníkov pretláčania. V dievčenskej kategórii do 60kg ľavá ruka zvíťazila Tamara Stieranková pred klubovou kolegyňou Emmou Horváthovou (obe AWK Kokava nad Rimavicou). V pravačke dominovala Vanessa Kuzmanovská (AWK Dobrá Voda) pred Emmou Horváthovou (AWK Kokava nad Rimavicou). V kategórii juniorky +60kg sa žiadne prekvapenie nekonalo a jednoznačne na obe ruky zvíťazila favoritka aktuálna majsterka sveta Barbora Bajčiová (AWK Bull Team Orava) pred Dominikou Barošovou (AWK Prievidza). V chlapčenskej kategórii do 70 kg ľavou rukou zvíťazil Jozef Kubaliak pred teamovým kolegom Karolom Zbranekom (obaja AWK Kokava nad Rimavicou). V pravačke bol víťaz rovnaký, ale striebro bral Stanislav Richter (AWK Bull Team Orava). V kategórii do 80kg sa predstavili len dvaja pretekári a tak sa zo zlata tešil na obe ruky Samuel Kaučík (AWK Červeník), druhý bol Tomáš Babiak (AWK Banská Štiavnica).

Seniorské kategórie sľubovali viac napätia, čo sa aj potvrdilo. V ľahšej ženskej kategórii nesklamali favoritky a spravodlivo si podelili medaile, keď v ľavačke zvíťazila Martina Sojková (AWK Ivánka pri Dunaji) pred Barbarou Ajpekovou (AWK Senec) a naopak v pravačke si miesta vymenili, zlato brala Barbi a striebro Tina. Kategória žien +60kg sľubovala kvalitné súboje čo sa hneď aj potvrdilo keď v prvom eliminačnom zápase sa stretli Rebeka Martinkovičová (AWK Kráľová pri Senci) a Lucia Debnárová (AWK Senec). Po tradičnom vyšmyknutí nastalo páskovanie, kde Rebeka prebrala Luciu do vrchu a zvíťazila. Následne sa opäť stretli vo finále, kde sa Lucii podarilo vyrovnať stav 1:1 a rozhodnúť sa tak muselo až v ďalšom zápase. Treba povedať, že tento bol ozdobou celého dňa. Neskutočná sila, adrenalín, emócie a takmer celá sála na nohách. Lucia už mala víťazstvo takmer na svojej strane, keď ju po chvíli Rebeka prebrala a strhla víťazstvo na svoju stranu. Zaslúžene sa tak tešila nielen so zlatej medaily v ľavačke, ale aj hlasného potlesku sály. V pravačke bol scenár už tiež typický keď sa vo finále stretli Rebeka a Dagmar Petrová (obe AWK KpS), kde už tradične zvíťazila Rebeka. V najľahšej mužskej kategórii do 65kg ľavá ruka zvíťazil Matej Suran (AWK Banská Štiavnica) pred Karolom Zbranekom (AWK Kokava) a v pravačke nedal šancu súperom Gejza Rigo (AWK Senec), ktorý tak opäť nesklamal a potvrdil, že aj keď sa po dlhšej súťažnej pauze objaví za stolom skrátka príde, vidí, zvíťazí…. V kategórii do 75 kg ľavou rukou nesklamal favorit Dominik Šoka (AWK Dobrá Voda) a zo striebrom sa musel uspokojiť David Chudík (AWK Myjava). V pravačke dominoval Ivan Gregorička (AWK Dobrá Voda) a striebro bral klubový kolega Dominik Šoka. V najviac obsadenej mužskej kategórii do 85kg v ľavačke nedal šancu súperom Rastislav Málek (AWK Bratislva) a v pravačke zvíťazil Adam Adamov (AWK Banská Štiavnica), striebro bral Matúš Hlubík (ŠKPR Trnava). V kategórii do 100kg v ľavačke i keď súťažil o kategóriu vyššie dominoval Rastislav Málek (AWK Bratislava) a opäť zvíťazil. Striebro vybojoval Eduard Roman (AWK Senec). V pravačke bral zlato Edo a zo striebra sa tešil Rastislav Tomaga (AWK Banská Štiavnica). V najťažšej mužskej kategórii +100kg v ľavačke dominoval Peter Spusta (AWK Prešov) pred Zdenkom Horečným (AWK Bratislava) v pravačke si miesta vymenili.

V kategórii amatérov pravá ruka do 75kg zvíťazil Adam Michalčík (AWK Dobrá Voda). V kategórii do 95 kg nedal súperom ani po vyše 12 ročnej pauze Jarolím Mrva (AWK Kráľová pri Senci), a v najťažšej kategórii +95kg zlato bral Peter Baroš (AWK Prievidza)

3. kolo prinieslo napínavé súboje, adrenalín i emócie ale hlavne skvelú atmosféru podujatia a tiež previerku pred nadchádzajúcimi Majstrovstvami Slovenska či prvou väčšou medzinárodnou previerkou v ČR – Golemova ruka. Toto kolo organizoval AWK Bratislava a AWK Kráľová pri Senci a treba povedať, že svoju úlohu splnili na jednotku a športovcom nič nechýbalo. Zároveň veľká vďaka patrí všetkým zúčastneným športovcom a už možno len pár štatistík na koniec muži sa za stolmi predstavili v 201 súbojoch a ženy v 64 súbojoch.