BRATISLAVA S VYNIKAJÚCOU ÚČASŤOU – 3.KOLO SNLP

V ostatnú mrazivú sobotu privítalo hlavné mesto Slovenska všetkých pretláčania chtivých športovcov. S hrdosťou môžme povedať že záujemcov o súťaženie za pretláčačským stolíkom je stále väčšia. V športovej hale Mladosť sme tak mohli vidieť súťažiť nielen “domácich” armwrestlerov z klubov ako Bratislava, Ivánka pri Dunaji, Kráľová pri Senci, Senec ale nechýbali aj zástupcovia z ostatných klubov doslova celého Slovenska. Na súťaž zavítali i športovci rakúska a rumunska a tak si takmer deväťdesiat štartujúcich zmeralo svoje sily a výkonnosť na 3. kole SNLP pretláčačskej sezóny. Čo nás obzvlášť teší je fakt že za stoly sa opäť vrátilo mnoho skúsených športovcov, ktorí už dlhšie z rôznych dôvodov nesúťažili. Veď mená ako Juraj Michalička, Ladislav Hervay, Jaroslav Boroš, Tomáš Kozolka len pozdvihli kvalitu vo svojich kategóriách. Do Bratislavy si ale našli cestu aj viacerí stabilný armwretleri i keď sa priamo súťaže nezúčastnili ale prišli podporiť svojich štartujúcich kolegov. Bolo skvelé  po rokoch viediť Rastislava Máleka či Radima Brettschneidera.

Juniorské kategórie boli nabité známymi menami, viacerými medailistami z MS a priniesli zaujímavé súboje. V najľahšej juniorskej kategórii do 70 kg dominoval Patrik Požehnaj v obidvoch rukách. V Bratislave mal zdatných súperov avšak Patrik potvrdil že i napriek dlhšej súťažnej pauze patrí medzi favoritov a s prehľadom zvíťazil.

V osemdesiatke si prvenstvo vybojoval v ľavej ruke Adam Adamov a v pravačke  Peter Čeleš. Osemdesiatka bola najpočetnejšie obsadenou junioroskou kategóriou. V 80 pluske si veľmi dobre počínal Martin Hôždala  a zvíťazil na obe ruky. V ľavačke mu ale veľmi dobre sekundoval Sebastián Miškev, ktorý tak zaznamenal výkonnostný progres a odsunul na nižšie pozície aj skúsených borcov.

Medzi dievčatami sme hlavne v kategórii nad 60 kg zaznamenali po dlhšom čase opať nabitú kategóriu čo je samozrejme príslubom do budúcna. V kategórii do 60 kg si prvé miesta podelili Barbara Ajpeková na pravú ruku a v ľavačke si prvenstvo nenechala ujsť Martina Sojková. V kategórii dievčat nad 60kg sme zaznamenali nováčikovské prekvapenie, keď na obe ruky zvíťazila Barbora Bajčiová a na striebornú priečku tak odsunula favorizovanú Michaelu Vakoničovú. Miška bude musieť pridať v tréningu, aby sa jej ako úradujúcej majsterke sveta podobný scénar už nezopakoval.

V ženských seniorských kategóriách bola nižšia účasť, ako u junioriek no i tak sme mohli vidieť zaujímavé súboje. V kategórii do 60 kg to bolo ako cez “kopirák” z juniorky. Zvíťazila Martina Sojková v ľavačke a v pravačke Barbara Ajpeková pred skúsenou Kristínou Magušinovou. V kategórii nad 60kg si prvé priečky podelili v ľavačke Rebeka Martinkovičová a v pravačke Dagmar Petrová. Škoda že sa za stol nepostavila aj Klaudia Lišková, bola by kategória ešte zaujímavejšia avšak Klaudia sa momentálne plne sústredí na medzinárodnú súťaž Visegrad Grand prix.

V najľahšej mužskej kategórii do 65kg si prvenstvo v ľavačke  i pravačke vybojoval Ján Drinovský, ktorý na druhé miesto odsunul Martina Sedláčeka, ktorý sa tiež po dlhšej pauze vrátil za súťažný stol. Obaja predviedli pekné súboje a rozhodne nik nechcel dať druhému víťazstvo zadarmo.

V 75 kg v na ľavačku zvíťazil Mário Georgievski, ktorý hlavne vo finále zviedol pekné zápasy s Dominikom Vidom, ktorý sa ale určite tešil zo striebornej medajly veď odsunul na nižšie priečky jasných favoritov kategórie. Vidno že Dominovi kratší súťažný oddych prospel a verím že mu teraz chuť do tréningu dlho vydrží. V pravačke zvíťazil skúsený favorit Dominik Glod pred Marekom Janíkom, ktorý sa tiež po dlhšej súťažnej odmlke vrátil za stôl.

V 85-ke najpočetnejšie obsadenej kategórii v ľavačke i pravačke dominoval a zvíťazil Jaroslav Boroš, ktorému zdatne sekundovali v pravačke Matúš Hlubík a v ľavačke Štefan Nevedel.

Do 100 kg dominoval na obe ruky “navrátilec” Ladislav Hervay, ktorý tak odsunul na druhú priečku dobre pripraveného Richarda Pápaya. Verím, že Laca uvidíme aj na ďaších súťažiach.

V najťažšej mužskej kategórii si prvenstvo  nenechal ujsť Peter Spusta, ktorý svojim súperom nič zadarmo nedaroval. V ľavačke mu zdatne konkuroval  Juraj Michalička (opäť súťažil po dlhšej odmlke) v pravačke Zdenko Horečný. Môžme povedať že tentokrát bola najťažšia kategória veľmi kvalitne obsadená a určite bola vynikajúcou previerkou pripravenosti jednotlivých športovcov.

Medzi amatérmi sme taktiež zazanamenali slušne obsadené kategórie a teší nás záujem o náš šport. I tentokrát sa súťaž konala súbežne so súťažou v MMA, ale možme povedať že i u diváckej verejnosti v tento deň zvíťazilo pretláčanie rukou.

Medajlisti obdržali poháre, diplomy z rúk prezidenta SAPR.Výborná atmosféra, skvelé zápasy, družné rozhovory, viaceré skvelé návraty za stoly po rokoch aj také bolo 3. kolo v Bratislave. Vďaka patrí organizátorom AWK Bratislava a SAPR a všetkým ktorý sa na bezproblémovom priebehu súťaže podieľali.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top