ČAS NA SĽÚBENÉ NOVINKY.

Novinkou bude kombinácia SNLP a MMA amatérskych zápasov v rámci jedného podujatia.

MMA zápasy budú organizované KSL. KSL vznikla v roku 2010 ako amatérska armwrestlingová liga, neskôr sa k nej pridalo aj MMA.

Dôvodov prečo sa VV rozhodol súhlasiť s týmto návrhom je viacero. Poďme teda pekne poporiadku, predstavme si pre neznalých čo je to vlastne MMA a hodíme si aj zopár čísel.

MMA je anglická skratka pre Mixed Martial Arts – voľne preložiteľné ako Kombinované bojové umenie. Jedná sa o zápasy či už v klietke alebo oxagone s tým, že zápasníci môžu používať techniky či už v boji po stojačky (kopy, údery) alebo na zemi (hmaty, chvaty).

Teraz par sľúbených čísel aby sme získali predstavu o veľkosti tohto športu.

V 2007 roku sa uskutočnila MMA akcia organizovaná UFC: Uprising, na ktorú prišlo 19 000 divákov a vyzbierali 3 mil. EUR na vstupnom

V roku 2014 bol šport MMA vyhodnotený ako najrýchlejšie rastúci šport sveta či už z hľadiska záujmu divákov alebo aj športovcov.

Len tak pre zaujímavosť, bývalý majiteľ UFC Dana White predal pred pár týždňami UFC za 4 miliardy dolárov.

Presuňme sa do Európy a zistime, že tieto hodnoty sú v pomere k počtu obyvateľov v našich krajinách obdobné. Málokedy sa stáva, že by kvalitné MMA akcie neboli vypredané niekoľko týždňov pred začiatkom.

Povedzme si teraz na rovinu ohľadom diváckej základne pretláčania, na akcie armwrestlingu poväčšine chodia len súťažiaci a ich rodiny poprípade ich partneri/ partnerky, nehovoriac o tom že drvivá väčšina obyvateľstva na Slovensku stále netuší, že pretláčanie je šport. Slovensko má napriek tomu veľmi úspešnú históriu medzinárodne uznávaných športovcov z nášho športu. Bohužiaľ ale na rozdiel od iných športov, či už bojové umenia, alebo aj futbal, hokej, basketbal, tenis títo športovci neboli vybraní v mladosti počas turnaja juniorov manažérom nejakého zámorského tímu alebo sponzorom. Boli a sú to ľudia čo si to odmakali v podstate úplne sami len kvôli láske k športu. Toto je samozrejme super, cnostný motív. Bohužiaľ ale na to, že takýchto nových ľudí bude mať Slovensko k dispozícii stále sa spoliehať nedá.

Preto armwrestling nutne potrebuje nárast popularity pokiaľ sa má ako šport posúvať dopredu.

Máme samozrejme širší plán, zahrňujúci média, videa, články a pod. Za výborný štart, ktorý pomôže našim športovcom a športu a bude zasahovať živé publikum ale považujeme pravé kombináciu SNLP a MMA.

Prečo?

1,Asociácia má v súčasnosti veľmi málo peňazí na organizovanie akcii. Preto vďaka Peťovi Kasanovi, ktorý zastrešuje KSL (Kasprofsecurity liga) asociácia nebude musieť platiť za zorganizovanie SNLP prakticky nič.

2, Príde ako bolo viac krát povedané viac divákov. Mimo navýšenia povedomia o našom športe ale nemôžeme zabúdať aj na psychologický aspekt tréningu našich športovcov.

Pretláčať sa totiž pred skupinkou kamarátov a pred stovkami divákov je niečo úplne iné. Pomôže to našim športovcom lepšie sa vysporiadať so stresom a budú dosahovať lepšie výsledky na medzinárodných súťažiach.

3, Program aj pre samotných súťažiacich.

Myslím, že každého poteší možnosť sa v rámci pretláčacej akcie aj pozrieť na kvalitné zápasy z iného súdku.

Našim hlavným cieľom je posunúť armwrestling dopredu. Samozrejme, nikto z nás nevie s istotou povedať ako to celé dopadne. Po akcii VV vyhodnotí či bola akcia úspešná alebo nie a od toho bude závisieť či sa bude takýmto spôsobom pokračovať alebo sa to zmení.

Richard Smolen

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top