Desiaty titul z Višegrádu

Už po desiatykrát zvíťazili naši juniori na Visegrad Junior Grand Prix, ktorá sa tento rok konala v Maďarsku. Práve pred tromi rokmi získali na domácej pôde maďarskí pretláčači historicky prvé víťazstvo v tejto súťaži. O rovnaký úspech sa chceli pokúsiť aj v tomto roku, no silné slovenské družstvo bolo proti tomu.

Dvanásteho ročníka sa zúčastnili tri tímy – Česko, domáce Maďarsko a Slovensko. Trojicu tímov doplnil silný Rumun Tudor, ktorý však bol sám a tak nemohol prehovoriť výraznejšie do celkového poradia tímov.

Zo Slovenska sa zúčastnila takmer celá špička. Tí, ktorí chýbali môžu ľutovať, pretože to bola ideálna previerka pred Seneckou rukou.

Pozitívnym momentom bolo, že o všetky prvé miesta sa postarala chlapčenská časť výpravy. Dievčatá to mali ťažké, hlavne v kategórii do 60 kg, kde dominovala silná Barszoóvá z Maďarska.

V dobrom svetle sa ukázala Lišková, ktorá sa doliečuje po zranení a objav vlaňajšej silnej ruky Ajpeková, ktorá potvrdila dobrý výkon zo Siladíc aj v Gode.

O prvenstvá v našej výprave sa postarali Matej Šuran (65 kg PR), Adam Adamov (70 kg LR, PR) a Rastislav Kosťov (80 kg LR).

Prekvapením bol výborný výkon Jakuba Sunegu, ktorý v najťažšej kategórii potrápil skúseného Vaculoviča (CZE) a veľa nechýbalo a mohol získať minimálne jedno prvé miesto. Tak isto bol výborne pripravený Ján Gábor. V 65-ke pravou rukou a v 70-ke získal druhé miesta a výrazným spôsobom potrápil Adamova pri ceste za víťazstvami.

Vystúpenie našich bolo skvelé, veď v celkovom hodnotení sme získali po desiatykrát prvé miesto. Tento raz to bolo dosť tesné, veď druhých Maďarov sme porazili iba o 28 bodov.

-mač-

02/27/2016

ZOBRAZIŤ VÝSLEDKY

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top