Európsky šampionát so ziskom 23 medajlí máme úspešne za sebou

Tohtoročný európsky šampionát máme úspešne za sebou. Každá výprava priniesla z Moldavska domov cenné kovy.

Ako prví odštartovali za stolíkmi juniori. „Majstrovstvá Európy hodnotím naozaj ako veľmi náročné, bolo tu silná konkurencia, cez 150 Turkov, Ukrajincov, prišli Gruzínci. Preto si cením každú jednu medailu, ktorú naši pretekári získali. Veľmi sa teším z nováčikov, ktorí v kategórií do 15 rokov, alebo 18 rokov získali medaily a zároveň chcem pogratulovať reprezentantom, ktorý už získali medaily, že ich obhájili v tejto ťažkej konkurencii. Odviedli parádny výkon, všetci pretekári vzorne reprezentovali Slovensko a aj keď boli nejaké drobné chybičky, kvôli ktorým sme nesiahli na medaile, tento tím ma veľký potenciál smerom k Majstrovstvám Európy, ktoré budú o rok v Bratislave. Verím, že sa k tomuto tímu pridá ešte oveľa viac reprezentantov, ktorý ukážu svoj potenciál“, povedal reprezentačný tréner Gabriel Harčarik.

„Z môjho pohľadu, najsilnejšie Majstrovstvá Európy za posledné roky, na ktorých sa naši juniori nestratili a opäť vezieme kopec medailí. Teší ma hlavne to, že sa našli noví medailisti v reprezentácii, viacerým medaila ušla len o kúsok.

Každopádne všetkým srdečne gratulujem za vzornú reprezentáciu a trénerovi Gabovi Harčarikovi za kus dobrej roboty“, vyjadril spokojnosť viceprezident SAPR Peter Kasan.

Po našich junioroch prišli na rad v stredu 13. júna reprezentanti masters. V silnej konkurencii priniesli domov aj oni cenné kovy!

 

Za výkonný výbor, ale aj ako súťažiaca cestovala na šampionát aj Dagmar Petrová. „Za masters v celku spokojnosť. Chalani mali ťažké a nabité kategórie. Na striebornú medailu v ľavačke siahol Peter Spusta. Chvíľku sme verili aj v zlato i keď do finále postupoval s jednou prehrou. Na Rumuna Fata, ktorý tentokrát štartoval o kategóriu vyššie však nestačil“, vyjadrila sa k zápasom.

„Boli to ťažké majstrovstvá, som veľmi rád, že sa mi podarilo vybojovať striebornú medailu na ľavú ruku. Na finále 1.miesto som už silovo nemal. Čo sa týka pravej ruky. Pravú ruku mám už dlhšie zranenú, po druhom zápase som pocítil bolesť v lakti. V zápase o postup do finále som bojoval s bolesťou. V tom zápase som už nič nevedel so súperom spraviť. Majstrovstvá Európy v Moldavsku boli veľmi dobre zorganizované. Všetko išlo tak ako malo. Priebeh súťaží, až na malé nedostatky boli veľmi dobre zorganizované. So svojim výkonom som spokojný aj keď na ľavú ruku som mohol vybojovať prvé miesto“, zhodnotil svoju účasť Peter Spusta.

 V pravačke po ťažkých zápasoch vybojoval bronzovú medailu. Martin Caletka siahal po medaile v pravačke, ale bohužiaľ sa mu rovnako ako Mariánovi Skrutekovi v ľavačke ušlo nepopulárne 4.miesto. V pravačke bol Marián 5. a Martin v ľavačke 8. Obaja súťažili v kategórii 100kg. Dagmar Petrová obsadila zhodne v pravačke aj ľavačke 2.miesto. „Celkový výkon hodnotím pozitívne a chýbal len kúsok toho pretláčačskeho šťastia, aby sme siahli na ďalšie 2 medaily“, dodala Petrová.

 

 

Piatok 16. júna patril našej seniorskej výprave. Prvú si otestovali ľavačku. Barbora Bajčiová postúpila do finále bez prehry a kde sa stretla s nemeckou reprezentantkou, ktorej ale nedala šancu čo i len pomýšlať na prvú priečku a jednoznačne vyhrala. Obhájila tak zlato z minulého roka a pridala so svoje zbirky svok 5 európsky titul. Lucia Debnárová sa v semifinále stretla s reprezentantkou a s prehľadom zvíťazila a postúpila do finále kde na ňu čakala turecká pretekárka Esra Kiraz.  Na ńu už však nestačila a získala striebrnú medajlu pre Slovensko. Z mužov Jozef Šufliarsky obsadil v kategórii do 100 kg získal 10.miesto, Pavel Gettler v kategórii do 75kg  9.miesto a Ján Vojenčák v kategórii do 70kg 12. miesto. Záverečný deň majstrovstiev patril súťaži v pravej ruke kde Barbora Bajčiová pridala do zbierky ďalšiu zlatú medajlu. Lucia Debnárová obsadila po ťažkých súbojoch 5. miesto. Z mužov sa najlepšie darilo Palovi Gettlerovi ktorý obsadil 6 miesto, Jozef Šufliarsky obsadil 19. miesto a Ján Vojenčák pre zdravotné problémy už v súťaži ďalej nenastúpil.

Slovensko tak zakončilo svoje účinkovanie na 32. Majstrovstvách Európy so ziskom 23 cenných kovov 2-6-15 a v kategórii žien sme medzi krajinami obsadili bronzovú priečku

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top