Juniori brali medaily aj v pravej ruke

Druhým dňom pokračovali majstrovstvá Európy v Sofii. Pravá ruka juniorov priniesla slovenskému pretláčaniu ďalšie medailové zápisy.

Rebeka Martinkovičová získala striebro. Do finále síce postupovala bez prehry, no boľavá pravá ruka jej neumožnila podať plnohodnotný výkon. V kvalifikácii absolvovala s Ruskou Sheinou jeden z najťažších zápasov. Krásny zápas skončil nakoniec víťazstvom našej reprezentanky, no bolesťou skrivená tvár nesľubovala pred finále nič dobré. Vo finálových zápasoch jej boľavá ruka neumožnila podať stopercentný výkon a zostala z toho strieborná medaila.

V dnešnom finálovom večeri sme mali dvojnásobné zastúpenie. Druhou úspešnou kvalifikantkou bola Andrea Kušnieriková, ktorá tak isto postúpila bez prehry. Jej finálová súperka však bola nad jej sily a nakoniec obsadila druhé miesto. Napriek finálovej prehre patrí výkon Kušnierikovej k príjemným prekvapeniam šampionátu.

Už druhú bronzovú medailu získal po výbornom výkone Marek Emeríci.

Smolu mali ďalší naši reprezentanti Adam Adamov a Michal Girášek. Obaja mali našliapnuté na medailu, no výkony rozhodcov spôsobili, že dnes a k nim nemohlil priblížiť. Adamov prehral po faule v rozhodcovskom úchope z dôvodu pohybu prstov pri uchopovaní a Girášek v zápase, v ktorom jeho súper mal minimálne tri fauly, kým nakoniec zvíťazil. Rozhodovanie na tomto šampionáte je však osobitnou kapitolou.

Zajtra pokračujeme súťažami seniorov ľavou rukou.

Buďte naďalej s nami …

-mač-

06/03/2015

ZOBRAZIŤ VÝSLEDKY

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top