Medzinárodná súťaž juniorov v pretláčaní rukou tentokrát na Slovensku!

Visegrad Junior armwrestling GP je súťaž s dlhoročnou tradíciou. Každý rok ju organizuje jeden zo štátov V4, rok 2022 pripadol na Slovensko. Podujatie sa uskutoční 5. marca v Dolnom Kubíne.

Pred 18 rokmi odštartovala tento turnaj Slovenská, Česká a Maďarská federácia, neskôr sa pridali aj Poliaci. Úplne prvý ročník sa uskutočnil na Slovensku, ďalší v Maďarsku a následne v Českej republike. A tak to pokračovalo, rok čo rok. Cieľ je jednoznačný – otestovať našich juniorov. Medzinárodné podujatia, ako je toto, sú skvelým spôsobom, ako zistiť, kto je pripravený reprezentovať svoju krajinu na európskom alebo svetovom šampionáte.

„Dolný Kubín je výborná lokalita vzhľadom na polohu, všetky krajiny Vyšehradu to majú relatívne blízko. Veľmi dobrá komunikácia bola s viceprimátorom Lakoštíkom, ktorý bol otvorený organizácii a priamo nás podporil aj primátor pán Prílepok, ktorý na tuto súťaž prispel zo svojej rezervy, čo ma veľmi teší. Chcel by som poďakovať za ústretovosť aj Igorovi Janckulíkovi, ktorý tiež prispel svojou snahou, aby sa táto súťaž organizovala práve na Orave“, povedal viceprezident SAPR Peter Kasan.

Orava je známa svojimi športovými talentami nie len u nás doma, ale aj vo svete. Vyrástli tu niekoľkonásobní majstri sveta, či Európy.

Na foto: vľavo viceprimátor Dolného Kubína Lakoštík Matúš,
vpravo správca športových zariadení mesta Dolný Kubín Belvončik Štefan. V strede viceprezident SAPR Peter Kasan

„Sme radi, keď sa v našom meste organizujú podujatia pre mládež, je to príležitosť pre športovcov a zároveň aj pre mesto zviditeľniť sa. Pre mnohých je to netradičný šport. Teší nás, že to bude práve v Dolnom Kubíne, keďže hviezda slovenského armwrestlingu Barbora Bajčiová pochádza zo susednej obce“, dodal viceprimátor mesta Dolný Kubín Mgr. Matúš Lakoštík, PhD.

Brány telocvične na Gymnáziu P.O. Hviezdoslava sa otvoria v sobotu od 9:30 hod. Príďte povzbudiť mladých športovcov. V prípade záujmu súťažiť sa môžete registrovať prostredníctvom cez tento 

ONLINE FORMULÁR

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top