Medzinárodná účasť na Majstrovstvách Východného Slovenska!

Medzinárodná účasť na Majstrovstvách Východného Slovenska!

14.8.2021

Mohli by sme povedať, že už tradične sa na Pivnom festivale v Prešove organizuje súťaž v pretláčaní rukou, za ktorou stojí tréner klubu AWK Prešov, Gabriel Harčarik. Aj keď neradi prirovnávame tento šport ku krčmovému, predsa len súťaž oživila festival a ľudia mohli byť svedkami krásnych zápasov u mužov a dokonca aj žien.

Celkovo si zasúťažiť prišlo 35 súťažiacich. Prišli najmä domáci, ale mali sme aj armwrestlerov z celého Slovenska a dokonca aj zahraničia. Spomenieme napríklad Adam Funtali, ktorý pochádza z Košíc, ale pricestoval z Dánska, Matthias Ciszewski bratranec Dominika Gloda pochádza z Paríža, ďalej prišli chlapci z Liptovského Mikuláša, Ružomberka, Bernolákova, Humenného, Starej Ľubovne a pekná účasť bola aj z Bardejova.  Zo žien prišli Lucia Macejková zo Skalice. Samozrejme aj Prešov a okolie. Zaujímavý zápas bol medzi Martinom Kuchárom a Miroslavom Pavčom, škoda že sa Martin pri zápase zranil, veríme, že to nie je nič vážne a bude môcť nastúpiť na 1.kole vo Veľkom Šariši. Zo žien predviedli pekné zápasy Lucia Macejková. Veronika Ferencová sa v súboji s Kristínou Bobovčákovou len tak ľahko nevzdala a jeden zápas vyhrala, ale to nestačilo na 1.miesto. Zaujímavé zápasy boli aj medzi Ailou Sosa a Michaelou Bačikovou. Muži v 75kg ukázali divákom pekné zápasy aj svoju formu, najmä Dominik Glod, Peter Gurecka a Ján Čech. V kategórii nad 85kg sme videli pravú súťažnú atmosféru v zápase medzi Patrikom Juhasom a Radovanom Čontofalským.

Celkovo sme veľmi radi, že sme mali takúto účasť na súťaži a tešíme sa najbližšie na 1.kolo, ktoré bude organizovať Veronika Ferencová vo Veľkom Šariši.

Viac info 1.kolo SNLP Veľký Šariš

VeF

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top