Napínavé súboje v Hanušovciach

Druhé kolo SNLP sa po prvýkrát uskutočnilo neďaleko Prešova v mestečku Hanušovce nad Topľou. Dôvod bol prozaický, Hanušovce sú domov nášho najlepšieho juniora posledných rokov a veľkú nádej slovenského pretáčania Dominika Gloda. Dominik si zobral na svoje plecia veľkú zodpovednosť a pochlapil sa. Súťaž pripravil na veľmi dobrej úrovni a v krásnej sále miestneho kultúrneho domu sme boli svedkami výborných zápasov.

Účasť bola pre naše kolá už pomaly klasická. Počet pretekárov zachraňovali juniori. Na jednej strane je to potešujúce, že nám rastie nová generácia nádejných pretláčačov na strane druhej mrzí, pohodlnosť tej generácie staršej. Veríme, že tohtoročná mimoriadne úspešná Silná ruka stredoškolákov dodá nové tváre a súťaže budú ešte napínavejšie.

Napriek neúčasti niektorých našich najlepších sa v Hanušovciach tvrdo bojovalo o každý bodík do rankingu. V ženských kategóriách sme postrádali Luciu Debnárovú a Veroniku Očipovu. Obe si dávajú oddych po majstrovstvách sveta a pravdepodobne ich za stolmi uvidíme až na budúci rok. Prvé miesto si tak kategórii nad 60 kg s ľahkosťou vybojovala Rebeka Martinkovičová. O prekvapenie sa skoro postarala juniorka Katka Kadlecová, ktorá potrápila skúsenú Dagmar Petrovú. Veľa nechýbalo a mohla od stola odísť s víťazstvom.

V kategórii do 60 kg si prvé miesto vybojovali Lišková a Magušinová.

Medzi juniorkami si v oboch rukách výborne počínala Klaudia Lišková, ktorá získala dve prvé miesta (obe pravačky). Cení sa hlavne jej víťazstvo v kategórii nad 60 kg, kde vo finále porazila Kadlecovú. V ľavej ruke si podelili víťazstvá Kika Magušinová a Katka Kadlecová.

Medzi juniormi sme boli svedkami tvrdých súbojov a nikto nedal nikomu nič zadarmo. Skvele si počínali reprezentanti Kosťov a Hritz, ktorí zvíťazili svoje kategórie v ľavej ruke. Kosťov navyše pridal k tomu aj víťazstvo v pravačke.

Double medzi juniormi si vybojoval aj Christián Oláh v najťažšej kategórii.

Vo veľmi dobrom svetle sa predstavil mladý Emeríci z AWK Magnezit Revúca. Tento nádejný pretláčač vo finále pokoril aj Filipa Hritza a strhol tak víťazstvo na svoju stranu. Marek Emerici patrí medzi talenty, už vlani bol pozvaný na stretnutie, ktorého však zo súkromných dôvodov nemohol zúčastniť. Veríme, že o dva týždne ho v Senci uvidíme.

V mužských kategóriách sa o najviac vzruchu postaral Dominik Glod. Jednak tým, že pri jeho zápasoch to v hale vrelo – nečudo, veď je miláčikom domácich fanúšikov – a jednak tým, že jeho zápasy s Marekom Janíkom patrili k najnapínavejším. Dokonca si Dominik dovolil prehru v kvalifikácii a vo finále musel zabojovať zo všetkých síl, aby víťazstvo zostalo doma. Janík konečne pretavil svoju prípravu do výborného výkonu a má na svojom konte cenný skalp. Ešte musí popracovať na psychike, aby to vedel dotiahnuť do úspešného konca. Strieborná priečka v Hanušovciach ho môže správne motivovať.

V kategórii do 65 kg súboje o prvenstvo zvádzali Juraj Jaščég a Jakub Komenda. Po napínavých zápasoch plných emócií si zlaté priečky podelili. Pre nádejného Revúčana je to veľký úspech.

Sedemdesiatka sa stala doménou už spomínaného Dominika Gloda, ktorý vyhral obe ruky. Sedempäťka bola najmenej obsadená mužská kategória. Na prvom mieste sa objavili po výbornom výkone nové tváre David Truchlík a Martin Klimek.

Osemdesiatpäťka bola naopak najvyrovnanejšia, veď o prvenstvo bojovala až šestica pretekárov. Napínavé súboje, zvraty v zápasoch, proste skvelé pretláčanie. V ľavačke si víťazstvo prekvapujúco vybojoval Jaro Boroš, ktorý sa za súťažné stoly vrátil po dlhšej odmlke, no vo výbornej forme. Na druhé a tretie miesto odsunul úspešných reprezentantov Čontofalského a Giráška. Ti si to rozdali v súboji o prvenstvo v pravej ruke. Napriek tomu, že sú z jedného oddielu bol to súboj na ostrí noža, z ktorého nakoniec vyšiel víťazne Mišo Girášek.

V druhej najťažšej kategórii si víťazstvo podelili Štefan Černáka Ján Germánus. Táto kategória bola jednou z najpočetnejších, no víťazi si počínali jednoznačne. Škoda, že sa súťaže nezúčastnil Laco Hervay, mohla byť táto kategória napínavejšia.

Medzi najťažšími dominoval v ľavačke Juraj Chudý a v pravačke Jozef Rozbora. Obaja sa stretli vo finále pravej ruky, ktoré sa stalo korisťou Rozboru.

V zákulisí sa objavil aj bývalý úspešný reprezentant Peter Sputa. Škoda, že si to nenasmeroval aj za stoly, bolo by zaujímavé sledovať, či a ako by potrápil hanušovských medailistov.

Súťaž hodnotíme ako veľmi dobrú. Poďakovanie za organizáciu pre Dominika Gloda, ktorý sa ukázal nielen ako šikovný pretekár, ale aj ako skúsený organizátor. Pri rozlúčke spomenul, že by z tejto súťaže rád urobil tradíciu. Jeho nadšenie je motivujúce a držíme mu palce.

-mač-

ZOBRAZIŤ VÝSLEDKY

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Scroll to Top