NOMINÁCIA SR NA ME V AZERBAJDŽANE

Na návrh trénerov VV SAPR schválil nomináciu na ME a MEJ v Baku. Do Azerbajdžanu pôjde sedem športovcov, všetci potenciálni medailisti.

V juniorskej kategórii do 18 rokov nás bude reprezentovať Adrea Kušnieriková (AŠK Orava, 60 kg)

V juniorskej kategórii do 21 rokov nás budú reprezentovať Rebeka Martinkovičová (AWK Trnava, 70 kg), Michal Girášek (AWK Prešov, 80 kg), Dominik Glod (AWK Prešov, 75 kg).

V senioroch nás budú reprezentovať Lucia Debnárová (AWK Senec, 60 kg), Juraj Michalička (AWK Zvolen, 110+ kg) a Ján Vojenčák (AWK Magnezit Revúca, 70 kg)

Okrem športovcov budeme mať zastúpenie aj na ostatných “frontoch”. Na dodržiavanie čistoty výkonov a dozor nad dopingovou skúškou bude dohliadať MUDr. Miroslav Babiak, šéfom výsledkárov pri EAF je Peter Vereš a na kongrese nás bude zastupovať prezident SAPR Marian Čapla. Dr. Babiak bude mať v tomto roku naozaj plné ruky práce, pretože na šampionáte bude dvakrát toľko testov ako vlani v Litve (80).

Trénerom reprezentácie na ME a MEJ je Gabriel Harčarik a vedúcou výpravy Mária Janušicová.

Do Baku letí výprava v pondelok 19.5., okrem prezidenta SAPR, ktorý kvôli povinnostiam na kongrese EAF letí o deň skôr. Slovenská výprava, dúfame, že úspešná, sa vráti na Slovensko v utorok 27.5.2014.

Na tomto šampionáte budú súťažiť juniori spolu, to znamená, že aj U18 aj U21 kategórie budú prvé dva súťažné dni, t.j. stredu a vo štvrtok. Seniori súťažia, ako je už tradíciou v piatok a v sobotu.

Momentálne zabezpečujeme, aby sa finálové zápasy vysielali na živo aj na Slovensku. O tom, či si budete môcť vychutnať pretláčanie z Baku v priamom prenose budeme samozrejme informovať. V Baku je o tri hodiny viac, tak ak bude prenos, bude to v skorých popoludňajších hodinách.

-mač-

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Scroll to Top