Nová sezóna odštartovala 1.kolom SNLP!

18.novembra privítal Kultúrny dom v najsevernejšej obci Slovenska súťažiacich v pretláčaní rukou, ktorí odštartovali novú sezónu národnej ligy.

V kultúrnom dome v Oravskej Polhore sa stretlo 109 pretekárov z 13. klubov Slovenska.

Za súťažným stolíkom si to prvý krát odskúšali aj najmladší účastníci v kategóriách juniori do 12 rokov a juniori do 15 rokov. Práve v týchto kategóriách najviac bodoval domáci klub KASprof Security bul team Orava. Novinkou bolo aj finančné ocenenie prvých troch miest medzi seniormi, čo motivovalo nejedného súťažiaceho.

V kategórií Juniori do 18 rokov 70kg, ktorá bola bohato obsadená, zvíťazil na ľavú ruku Samuel Szabó, ktorý trénuje v klube Lucie Debnárovej. Na súťaži sa predstavila aj samotná Lucia, ktorá obsadila prvé miesto na pravú aj ľavú ruku medzi ženami do 60kg.

So svojimi súpermi si v kategórií Juniori do 80kg najlepšie poradil Nino Kontina z AWK TJ Spartak Myjava, ktorý vybojoval prvé miesto na obe ruky.

V kategórií Juniori nad 80kg mal silnejšiu ľavačku Patrik Durec z AWK TJ Spartak Myjava, v pravačke sa lepšie darilo Tobiasovi Romanovi z KASprof Security bul team Orava.

Medzi juniorkami do 18 rokov do 60kg získala zlato na obe ruky rastúca hviezda Adriána Vojtečková. „Potešilo ma to pretože vidím na sebe, že sa stále zlepšujem, ale čo má potešilo ešte viac bolo 4. miesto v kategórii medzi ženami, kde som mala možnosť skúsiť si to aj s novými súperkami. Samozrejme stále je čo dolaďovať“, povedala bronzová medailistka z Majstrovstiev Európy.

Ivana Pitáková nedala šancu svojim súperkám v kategórií do 18 rokov nad 60kg a pripísala klubu na konto dve zlaté medaily. Svoje skúsenosti chcela otestovať aj medzi ženami, čo jej síce výhru neprinieslo, ale mala možnosť sa stretnúť s tými najlepšími a vycibriť svoju techniku.

V kategórií nad 60kg tradične kraľovala Barbora Bajčiová. „To že, súťažím doma na Orave pre mňa znamená veľa. Predsa doma je doma. Súťaž hodnotím pozitívne, príjemne hornooravské prostredie, všetko šlo ako hodinky, nemeškali sme, kvalita bola okey. Ako klub sme opäť zvíťazili a verím, že vo výsledkoch budeme pokračovať behom celej sezóny. Pre mňa osobne bude dôležitá prvá polovica roka, majstrovstvá Slovenska a majstrovstvá Európy, ktoré sa budú konať v Bratislave“.

Lukáš Majkút obsadil prvé miesto na ľavú ruku v kategórií do 70kg, pravačkou bodoval Rastislav Kľučár z AWK Prešov.

Martin Klimek sa tešil z prvého miesta v hmotnostnej kategórií do 80kg na ľavú ruku, na pravačku ho premohol Pavol Gettler z AWK Dobrá Voda.

Radovan Čontofalský ovládol kategóriu do 90kg na pravú aj ľavú ruku

V kategórií do 100kg kraľoval Peter Čeleš z AWK TJ Spartak Myjava. V najťažšej váhe patrili prvé priečky Petrovi Spustovi z AWK Prešov.

„Vynikajúca organizácia, pekne zápasy, vysoká účasť športovcov aj divákov, toto všetko zdobilo 1. kolo SNLP v Oravskej polhore. Som veľmi spokojný a hrdý na svoj klub, vybojovali sme 36 cenných kovov, čím sme deklasovali konkurenciu.

Práca s mládežou má zmysel. Každú sobotu spoločne trénujeme, spoločne sa učíme a tato mravenčia práca začína prinášať ovocie“, povedal Peter Kasan, organizátor súťaže a predseda klubu.

Slovenská národná liga pretláčania rukou bude pokračovať druhým kolom už 16. decembra v Revúcej.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top