Novinky ktoré nás čakajú od 1. kola SNLP

V novej súťažnej sezóne nás čaká pár noviniek………

Pred novou sezónou SNLP 2020/2021 Výkonný výbor SAPR, schváli niekoľko zmien vo váhových kategóriach na súťažiach. Niekde sa súťažné kategórie rozšírili o nové, niekde sa zúžili všetko s ohľadom na aktuálne potreby respektíve obsadenosť jednotlivých kategórií. Prejdime si teda spomínané zmeny ktoré nás od 1. kola SNLP čakajú.

Už minulý rok na svojom zasadnutí Výkonný Výbor SAPR schváli zmenu v mužských kategóriách, kde došlo k ich rozšíreniu nasledovne: Súťažiť sa bude v týchto kategóriách 65kg, 75kg, 85kg, 95 kg, 110kg a  +110kg

Ďalšou zmenou prešla ženská kategória kde sa po roku opäť vraciame k predošlému zabehnutému modelu a to 60kg a  + 60kg. Veríme že tento návrat prinesie opäť krásne  a napínavé zápasy a bude oživením a hlavne si dievčatá viac zasúťažia so súperkami.

Na kolá SNLP zaraďujeme novú kategóriu juniorov do 15rokov, kde bude len jedna OPEN kategória pre dievčatá a jedna pre chlapcov v pravej aj ľavej ruke. Naši najmladší si tak budú môcť okúsiť súťažný stôl a dúfame tiež v prílev nových talentov pre náš šport.

Ďalšou novinkou, lepšou motiváciou a hlavne zatraktívnenie celej súťaže v mužských kategóriách je otvorenie OPEN kategórie v pravej ruke, muži do 85g a nad 85kg, kde prví traja majú možnosť získať finančnú odmenu z vyzbieraného štartovného (1.miesto 70%, 2.miesto 20%, 3.miesto 10%). Štartovné pre túto OPEN kategóriu sa bude platiť zvlášť a to 10€. Podmienkou účasti v OPEN-ke však je aby športovec súťažil aj vo svojej hmotnostnej kategórii na kole SNLP.

Novinkou čo sa týka registrácie na súťaže a to by mali spozornieť hlavne predsedovia klubov je online registrácia, kde sa športovec (resp. klub hromadne prihlási svojich športovcov)  prihlási cez online formulár, ktorý nájdete v dostatočnom termíne pred súťažou na stránke pri danej súťaži. V nadväznosti na včasnú registráciu  VV SAPR schválil aj štartovné t.j. športovec (klub) ktorý je vopred riadne zaregistrovaný cez online formulár  zaplatí štartovné za “zvýhodnenú cenu”. Tí športovci ktorí sa nezaregistrujú vopred reps. zaregistrujú sa až v deň  súťaže budú platiť vyššie štartovné. Verím že aj toto motivuje športovcov k väčšej zodpovednosti a včasnej registrácii, čím sa urýchli celý proces registrácie a môže byť tak následne dodržaný aj časový harmonogram jednotlivých súťaží. Príklady štartovného: juniori registrácia vopred 3€/ruka, registrácia na mieste 6€/ruka. Seniori registrácia vopred 5€/ruka, registrácia na mieste 10€/ruka. Online registrácia musí prebehnúť najneskôr 48hodín pred danou súťažou.

5.9.2020

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top