OHLIADNUTIE SA ZA SILNOU RUKOU

November bol v znamení študentov. Nie kvôli dňu študentstva, ale kvôli vyvrcholeniu 21. ročníka Silnej ruky stredoškolákov.

Po vlaňajšom úspešnom rozšírení súťaže na 5 oblastí sa v tomto roku podarila ďalšia expanzia. Druhé kolo sa premenilo z Oblastného na Krajské a Silná ruka tak zavítala do všetkých krajov Slovenska.

Prejavilo sa to aj na počte účastníkov. Na krajských kolách sme v tomto roku zaregistrovali viac ako 600 účastníkov. Oproti vlaňajším 496 je to úctyhodný nárast. Ešte väčšej účasti spravil škrt “Modrý pondelok” v Banskobystrickom kraji. Riaditeľské voľno na mnohých školách poslalo mnohých študentov domov a tak sa krajského kola nezúčastnili. Konečné číslo mohlo byť ešte väčšie.

Zvýšil sa aj počet zapojených škôl zo 102 na 132, čo znamená nárast takmer o 30%.

Veľmi nás teší aj počet škôl na ktorých sa robí školské kolo. Mnohé z nich  nám zaslali aj výsledky a tak sa konečné číslo zapojených študentov do Silnej ruky vyšplhalo nad 1000. Som rád, že sme dosiahli túto métu, pretože sa môžeme pre budúci rok uchádzať o zaradenie do oficiálneho kalendára ministerstva školstva. Týmto krokom by sa súťaž stala ešte populárnejšia s ešte väčšou účasťou.

Všetky krajské kolá mali výbornú atmosféru a vynikajúce zápasy. Napriek tomu, že mnohí boli za stolom po prvýkrát, veľakrát zvádzali napínavé súboje so skúsenými harcovníkmi. Najviac účastníkov sme zaznamenali v Poprade (167), ktorému sekundovala Bratislava (137).

Za úspešný priebeh krajský kôl sa mi nedá nepoďakovať spoločnosti CBRE – prevádzkovateľovi nákupných centier MAX Nitra, Poprad, Trenčín, Trnava a EUROPA, ZOC NC MAX Žilina, Ikea – prevádzkovateľovi nákupného centra AVION Bratislava a nákupnému centru Atrium Optima v Košiciach. Bez ich pomoci by sa táto výnimočná súťaž nedostala z telocviční medzi ľudí.

V mnohých NC sme boli svedkami ako sa ľudia zastavovali, diskutovali a neraz aj povzbudzovali pretekárov za stolom. Bola to krásna propagácia pretláčania.

Poďakovanie patrí aj sponzorom BioTech USA, Exisport, LaraBags, ktorí v niektorých krajských kolách prispeli cenami pre víťazov.

Veľká vďaka patrí aj všetkým, ktorý sa personálne podielali na zdarnej organizácii 21. ročníka Silnej ruky – rozhodcom, usporiadateľom a hlavne Ivanovi Gregoričkovi a Márii Janušicovej, bez ktorých by sa táto súťaž nemohla uskutočniť v takom rozmere v akom sme ju spravili.

Pokiaľ ste neboli na finále, pozrite si úžasnú atmosféru v galériach. Sú až tri a je v nich takmer 600 fotiek – vďaka Lujza Javorková.

Verím, že všetci ste si tohtoročnú Silnú ruku užili a už sa všetci tešíme na 22. ročník, ktorý bude ešte väčší, ešte lepší, ešte napínavješí.

-mač-

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top