PETER KASAN: „MEDAILY OČAKÁVAM OD JUNIOROV A MARTINKOVIČOVEJ“

Peter Kasan je v pozícii generálneho manažéra Slovenskej asociácie pretláčania rukou približne rok.  Priznal, že začiatky neboli ľahké, ale do nadchádzajúceho obdobia sa teší na ďalšie výzvy. Po mediálnom úpadku armwrestlingu v slovenskej verejnosti bolo hlavným cieľom mu prinavrátiť mediálnu a fanúšikovskú tvár. Armwrestling má v jeho očiach šancu pre opätovný návrat na piedestál.

 

*Približne pred rokom si bol nominovaní do pozície generálneho manažéra. Peter, situácia v slovenskom armwrestlingu síce stále nie je ružová, ale niečo sa podarilo. Čo konkrétne?

Problém bol ten, že nám ešte za predchádzajúceho prezidenta asociácie štát zastavil priame dotácie. Nevedeli sme akým smerom sa asociácia ide uberať, ako pokračovať. Armwrestling mal celkovo veľké problémy. Prezident podal demisiu. Domnievam sa, že jeho odchod súvisel s konaním v minulosti. S istotou vedel, že nás štát nepodporí, následne odstúpil.  Zmenil sa zákon o športe a my sme neboli zaradení k tým športovým odvetviam ktoré sa o štátne prostriedky obávať nemusia. V zväzovej pokladni neboli prakticky žiadne peniaze. Bolo to skutočne zložité obdobie. Čo sa však zmenilo a prečo som tu? Predovšetkým sa zvýšila návštevnosť na jednotlivých armwrestlingových súťažiach. Amwrestling sa otvoril a v spojitosti s mojim projektom Kasprof Security ligy ktorý zahŕňa aj zápasy MMA prišli aj nezávislí diváci. Zápasy MMA som zladil so Slovenskou národnou ligou pretláčania rukou a funguje to. Kedysi by na armwrestling chodilo 20 ľudí, dnes aj v spojitosti so zápasovou časťou je ich desaťnásobne viac.

*Ćo hovoria zápasníci MMA na armwrestling? Boli tu pokusy sa konfrontovať za stolom a naopak?

Zaujímavé je , že juniorský majster Slovenska v armwrestlingu Peter Kurák je dnes úspešným zápasníkom MMA. Stretol som sa s názormi, že tí čo súťažili v armwrestlingu si chceli skúsiť MMA a naopak.

*Vráťme sa k fungovaniu výboru. Ako sa ti kooperuje v rámci výkonného výboru v ktorého čele stojí legendárny Ján Germanus?

Bolo to naozaj náročné.  Ako kolektív sme nikdy spolu nepracovali. Ukázalo sa, čo máme robiť lepšie a kde sa máme uberať. Myslím,  že sme našli  spoločnú reč.  Uzávery by som však po takomto krátkom období nerobil. Podstatné je, že chceme tento šport posúvať dopredu a tým nachádzame  spoločný konsenzus.

*S akými očakávaniami sa odchádza na nadchádzajúce majstrovstvá Európy do Katowíc a čo od nich očakáva generálny manažér SAPR Peter Kasan.

Od mužov sa príliš neočakáva. Avšak budeme radi za akýkoľvek dobrý výsledok. Rado Dobrovič nepovedal posledné slovo. Momentálne máme veľmi širokú juniorskú základňu na ktorej by sme radi postavili budúce piliere seniorskej elity. Kategórie do 18 a 21 rokov máme podľa mňa dostatočne kvalitne obsadené. Napríklad majstrovstvá Slovenska v  kategórii do 21 rokov sme usporiadali v rámci SAPR po prvý krát. Konali sa u nás na Orave vo Vavrečke, kde je aj aktuálne sídlo samotnej asociácie. V junioroch očakávam medailové hody. Poznám možnosti jednotlivých nominantov. Medaila sa taktiež očakáva od Rebeky Martinkovičovej. Rebeka by mala nadviazať na  vynikajúcu a dlhoročnú stálicu Luciu Debnárovú.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top