Poznáme nových MAJSTROV SLOVENSKA!

Tak sme sa konečne dočkali súťaže tohto roku a boli to hneď Majstrovstvá Slovenska v Revúcej. Hoci termíny sú posunuté, kvôli pandémii, mnohé súťaže zrušené, športovci mali obmedzenia aj v príprave, ale ani to ich neodradilo prísť a zabojovať o cenné tituly. Revúca nás privítala slnečným počasím a pohodovou atmosférou. Kultúrny dom bol pripravený, tak ako sa na poriadny šampionát patrí, čo bolo vidieť nie len na skvele zvládnutej organizácii, ale dali si záležať aj na dizajne medailí a tričiek, ktoré boli robené len pre túto príležitosť.

108 športovcov bojovalo o cenný titul majstra Slovenska!

V ženskej kategórii v ľavej ruke, do 55kg sme videli napínavý finálový zápas medzi Emou Miterkovou  a domácou pretekárkou Emmou Horváthovou , kde po zviazaní páskou, po ťažkom súboji na domácej pôde zvíťazila Emma Horváthová.

V ženskej kategórii, v ľavej ruke, do 65kg sa stretli Lucia Debnárová a Martina Sojková. Bol to veľmi zaujímavý zápas, kde Martina veľmi nemala čo stratiť, ale naopak Lucia bojovala o 30. titul majsterky Slovenska, preto nervozita bola na mieste, čo bolo cítiť v zápase. Najprv rozhodcovský úchop, potom vyšmyknutie a následne zviazanie páskou tento súboj napokon rozhodol víťazstvom pre Luciu.

Jasné víťazstvo sme videli v ženskej kategórii, v ľavej ruke do 75kg, kde Rebeka Martinkovičová zvíťazila nad Nataliou Richterovou a potvrdila tak, že v tejto kategórii jasne dominuje ona.

Škoda, že sa neuskutočnil zápas medzi Debnárovou a Martinkovičovou, určite by to bol jeden z najzaujímavejších zápasov celého šampionátu!

Najťažšia kategória nad 75patrila jednoznačne Barbore Bajčiovej, ktorá bez problémov vyhrala nad Kristínou Bobovčákovou a potvrdila tak jasné prvenstvo na Slovensku.

Boli sme svedkami veľmi zaujímavých a ťažkých súbojov aj medzi mužmi!

V ľavačke do 65kg sa stretli Ján Čech z Bardejova a Tomáš Alberty z Revúcej, kde jednoznačne vyhral Ján Čech.

Napínavý zápas sme videli v ľavačke do 75kg medzi Jánom Vojenčákom a Jánom Gáborom, kde po ťažkom pár sekundovom súboji do spodku, už z prehrávajúcej pozície to Ján Vojenčák otočil vo svoj prospech a vyrovnal skóre na 1:1. Po krátkej pauze si zápas znovu zopakovali, kde bol rýchlejší Ján Gábor a stal sa tak majstrom Slovenska.

V kategórii do 85kg, v ľavačke sa do spodku trošku potrápil Filip Hritz nad Milanom Tibenským, ale nakoniec zvíťazil Filip Hritz

O napínavú atmosféru sa postarali muži v ľavačke do 95kg, a to Marek Emerici a Peter Čeleš . Obidvaja športovci preferovali techniku do spodku. Najprv faul na strane Petra , potom faul na strane Mareka. A do tretice súboj opäť do spodku, ale tu bol rýchlejší Peter, čím vyrovnal skóre na 1:1. Po krátkej pauze si zápas zopakovali najprv na rozhodcovský úchop, ale tu dostal faul Emerici, za pohnutie, potom nasledoval znovu rozhodcovský úchop, ale nastalo vyšmyknutie. Až nakoniec nasledovalo zviazanie páskou, kde sme boli svedkami veľmi vyrovnaného súboja v pozícii do spodku, len veľká škoda, že Emerici mal faul lakta, lebo pre divákov by to bolo ozaj zaujímavé sledovať aj ďalej. Zlato si nakoniec odniesol Peter Čeleš.

Kategória muži, ľavačka do 110kg, stretli sa Martin Minarovič a Peter Truchlík. Po  vyšmyknutí nasledoval súboj zviazaním, kde jasne zvíťazil Minarovič. Po krátkej pauze nasledoval ďalší zápas, kde svoje prvenstvo jednoznačne potvrdil Minarovič.

V kategórii muži nad 110kg sa stretli Eduard Roman s Petrom Spustom, kde zvíťazil Roman.

V pravačke žien do 55kg jednoznačne zvíťazila domáca pretekárka Tamara Stieranková nad Bibianou Štangelovou z Dobrej Vody.

V kategórii žien do 65kg sa pre zmenu stretli Rebeka Martinkovičová a Martina Sojková. Rebeka krásne vrchom zvíťazila nad Martinou a potvrdila, že je majsterkou Slovenska.

Lucia Debnárová zvolila radšej v pravačke kategóriu do 75kg, kde sa stretla s Nataliou Richterovou a po ľahkom víťazstve sa stala majsterkou Slovenska. Gratulujeme k 30. titulu!

V najťažšej ženskej kategórii sa stretli Barbora Bajčiová a Dagmar Petrová, kde svoje prvenstvo jasne potvrdila Barbora.

V mužskej kategórii, v pravačke do 65kg zvíťazil jednoznačne Tomáš Alberty z Revúcej nad Jánom Čechom z Bardejova.

Pekný zápas sme videli v kategórii do 75kg medzi Ivanom Gregoričkom a Jánom Gáborom , kde zvíťazil Gábor.

V kategórii do 85kg sa stretli Samuel Kaučík a Filip Hritz , svoje víťazstvo jasne potvrdil Filip.

V kategórii do 95kg krásne zvíťazil Peter Čeleš nad Petrom Truchlíkom.

Martin Minarovič sa stretol s Patrikom Juhásom v kategórii do 110kg, Martin bol jasný víťaz tejto kategórie.

Najťažšia kategória patrila jednoznačne Eduardovi Romanovi , najprv vyšmyknutie a potom zviazanie páskou, jasne zvíťazil nad Petrom Spustom.

Barošovci so ziskom 7 medailí!

Už na minuloročnom šampionáte v Prešove sa nám predstavila rodina Barošovcov, otec Peter s dcérami Denisou a Dominikou. Ani tento rok nesklamali a spolu si odnášajú 3 strieborné a 4 bronzové medaily. Gratulujeme!

Krásna účasť bola v kategórii Juniori do 15 rokov, kde svoje víťazstvo na obe ruky potvrdil Nino Kontina z AWK Myjava a obhájil tak minuloročný titul.

Tento šampionát bol jednoznačne zvládnutý skvelé čo sa týka organizácie. Prezident Ján Germanus, ako usporiadateľ, pre nás pripravil všetko čo bolo potrebné, krásne ocenenia, medaily, doplnky výživy, pamätné tričká pre víťazov a záverečný banket.

Najbližšie 31.7.2021 nás čaká medzinárodná súťaž, ktorú organizuje Ivan Gregorička – DOBRÁ VODA CUP, všetkých vás pozývame!

Do pozornosti dávame a zároveň aj pozývame všetkých športovcov 4.9.2021 na 1.kolo SNLP do Veľkého  Šariša, odkiaľ pochádza Veronika Očipová Ferencová, bývala reprezentantka Slovenska.

O všetkom vás vopred budeme informovať.

Tešíma sa !

Výsledky z MSR Revúca 2019

Výsledky klubov

Celú FOTOGALÉRIU nájdete tu na našom Facebooku

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Scroll to Top