Pre Dominika Gloda sa sezóna skončila!

Dominik Glod, je na armwrestlingovej scéne už dosť dlho na to, aby ho niekto nepoznal. Súťaží za klub AWK Prešov od svojich 15 rokov. Na svojom konte má 6 titulov z majstrovstiev Slovenska v juniorskej kategórii, ďalších 7 titulov z majstrovstiev Slovenska seniorskej kategórii a jeden titul majstra sveta.

Lenže najnovšie sme sa dozvedeli, že mal zranenie, preto sme ho vyspovedali, čo sa vlastne stalo.

Dominik, momentálne netrénuješ, pretože si sa zranil, o aké zranenie ide a ako sa to stalo?

Momentálne netrénujem, mal som úraz a následne operáciu. Ide o ruptúru veľkého prsného svalu na pravej strane. Stalo sa to pri tréningu hrudníka, pri cviku bench press.

Aké boli tvoje súťažne ciele v tejto novej sezóne?

Súťažné ciele na rok 2022 boli, účasť na kolách Slovenskej národnej ligy pretláčania, samozrejme majstrovstvá Slovenska a účasť na nejakej medzinárodnej súťaži.

Neobmedzuje ťa zranenie v práci?

Obmedzuje ma to extrémne, keďže som len týždeň po operácii a nemal by som hýbať pravou rukou. Som pravák, no teraz som ľavý, ale že úplne ľavý. A čo sa týka práce tak momentálne maródujem.

Čo ti táto skúsenosť dala a čo by si aj ostatným odkázal, aby sa im nestalo to isté?

Je to veľmi nepríjemné zranenie. Mám za sobou už dosť veľa zranení natrhnuté šľachy a tak, ale toto bola veľmi veľmi nepríjemná skúsenosť, keď človek sa snaží tlačiť činku hore a ono to na vás padá za nepríjemného zvuku trhajúceho tkaniva. A športovcom by som odkázal, nepodceňovať rozcvičku mať teplo v posilňovni a aj niekoho kto vám pomôže, keď sa niečo také stane. Ja som bol sám z posledných síl som vyvalil činku na stranu a snažil sa zavolať pomoc. Aj zjavne jednoduchá vec v takejto chvíli bola dosť náročná.

Dominikovi ďakujeme za krátky rozhovor a prajeme skoré uzdravenie!

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top