Prešov odštartoval prvé Oblastné kolo Silnej ruky stredoškolákov

Prešov otvoril prvé Oblastné kolo Silnej ruky…. 

Silná ruka stredoškolákov odštartovala na východe Slovenska prvým oblastným kolom. Súťaž prebiehala v telocvični Fakulty výrobných technológií TU v Prešove.
Do súťaže sa zapojilo 107 žiakov, z 19 škôl. Výkonnostne bola súťaž na veľmi dobrej úrovni, keďže sa predstavili aj pretekári, ktorí už v minulosti okúsili súťažný stôl.
V kategórií dievčat do 60kg zvíťazila Haladejová, Katarína (Stredná zdravotnícka škola Prešov). Nad 60kg prekvapivo zvíťazila Gorneková, Tamara (Gymnázium Lipany) .
U chlapcov v kategórií do 65kg predviedol zaujímavý výkon Pavlík, Tomáš (SOŠ Technická Prešov). Do 70kg vyhral Frankovský, Jozef (SOŠ agropotravinárska a technická Kežmarok), V kategórií do 80kg si prvenstvo odniesol Maliňák, Samuel (Spojená škola Bijacovce). V kategórií nad 80kg, si prvé miesto vybojoval Murcko, Adrián (SPŠ strojnícka Prešov) bola to jedna z najpočetnejších a najťažších kategórií.
Súťaž prebiehala v pokojnej atmosfére, nedošlo k žiadnym zraneniam. Zároveň prví šiesti z každej kategórii postupujú do Celoslovenského finále, ktoré bude tento rok v Košiciach 22.11.2019.´Veríme, že súťaž bude na budúci rok opäť pokračovať v Prešove.

Kompletné výsledky nájdete v sekcii výsledky

25.10.2019

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top