Prestížna súťaž EAST VS WEST 6 s účasťou Barbory Bajčiovej!

Už tento víkend mieri Barbora Bajčiová do Turecka na prestížnu súťaž EAST VS WEST 6, kde ju za stolíkom bude čakať v kategórií 80kg+ Gabriela Vasconcelos. Doprovod a podporu jej bude robiť viceprezident SAPR a tréner KASprof Security bul team Orava Peter Kasan.

Prvý ročník súťaže sa uskutočnil v júni 2021 a odvtedy nabral na obrátkach. Zakladateľ Engin Terzi je obrovský milovník armwrestlingu a organizácií súťaží sa odovzdal na plno.

Pred samotnou súťažou sme Barboru trošku vyspovedali.

 

Ako prebiehala tvoja príprava pred Tureckom? Užila si si vianočné sviatky, alebo si dbala na pravidelný tréning?

Príprava bola ako každá iná. Náročná a mám ju za sebou. Moc sa teším za túto možnosť zúčastniť sa takéhoto turnaj. Budú tam najlepší armwrestleri všetkých čias. Snažila som sa nič nepodceniť a užívať si to.

Kto je pre teba najlepším sparing partnerom, keďže na Slovensku hľadáš konkurenciu len veľmi ťažko? Kto ti je nápomocný pri príprave?

Trénujem v najsilnejšom klube na Slovensku za posledné dva roky. Snažila som sa nevynechať žiadny tréning v Crossgyme365 a ak som vynechala, tak som sa zúčastnila tréningu v inom klube alebo na súťaži. Snažila som sa zamerať na slabiny. Viem aké má Gabriela silné stránky, je o 30 cm nižšia odo mňa, má kratšiu ruku, prsty, preto som sa snažila vyhľadávať aj sparring partnerov, ktorí je sú fyziologicky podobný. Treba sa učiť novým tréningovým metódam, skúšať iné ruky, pretláčať sa s tými najsilnejšími či je to žena alebo chlap.

Dopraješ si pred súťažou deň voľna? Ako formou regeneruješ?

Tak to tréningové tempo bolo týchto pár dni už voľnejšie, základom bolo nezraniť sa a pripraviť sa čo najlepšie. Posledný týždeň už bude skôr taký by som povedala mentálny. Večerné prechádzky, relax, čítanie kníh…

Ako sa cítiš pred súťažou? Fyzicky, pocitovo? Na čo sa tešíš?

Cítim sa najlepšie v živote lebo nemám čo stratiť. Hlavu mám nastavenú pozitívne čo je hlavné. Nemám žiadne zranenie, forma je najlepšia v živote a teším sa najviac na svete, že som dostala takúto ponuku, ktorá neprichádza každý deň.

Aká najbližšia súťaž ťa čaká po Turecku?

Tak to ešte uvidím. Budem si chcieť oddýchnuť, dať sa zdravotne do poriadku, venovať sa škole. V marci budú zaujímavé súťaže v Taliansku a Česku, v apríli sú majstrovstvá Slovenska, na ktoré pôjdem kvôli nominácii na ME a MS.

Čo je pre teba najväčšou motiváciou? Mala si už aj chvíľku, kedy si to chcela vzdať?

Mojou najväčšou motiváciou sú ľudia v mojom okolí. Byť súčasťou silného tímu a ľudí, na ktorých sa teším kedy budeme opäť spolu. Ťažkých chvíľ má človek veľa. Aj som si za tak krátky čas v živote prešla všeličím, no najviac ma asi ovplyvnilo zranenie kolena, ktoré som mala 4 roky dozadu, po ktorom som sa bála, či sa vôbec vrátim na športovú scénu a ďakujem priateľom, že v tej ťažkej dobe stáli pri mne a hnali ma dopredu.

Aké plány a ciele si si stanovila na rok 2023?

Určite dokončiť školu, keďže som v poslednom bakalárskom ročníku a v júni ma budú čakať štátnice, tak všetku svoju pozornosť po zápase upriamim na školu.

 

Barboru môžete sledovať naživo prostredníctvom PPV -> https://app.coresports.tv/signup

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top