Pretláčanie prvýkrát vo Veľkom Šariši

1.kolo SNLP sa konalo 4.9.2021 v meste Veľký Šariš, ktoré organizovala Veronika Ferencová, bývala reprezentantka. Všetko sa to odohrávalo na námestí v rámci veľkej športovej akcie ŠARIŠ ŠPORTUJE, ktorú organizovalo mesto, ktoré má titul Európske mestečko športu.  Prvýkrát mohli takto naživo vidieť aj diváci ako vyzerá také súťažné pretláčanie.

Nečakané komplikácie s elektrinou na začiatku súťaže nám trošku vytvorili stres, ale nakoniec sa problém vyriešil a súťaž prebehla hladko. Mali sme krásne slnečné počasie, videli sme zaujímavé zápasy, ktoré spravili skvelú atmosféra pre divákov.

Napínavé zápasy sme videli u žien v ľavačke do 60kg medzi Ailou Sosa a Luciou Matejkovou. V pravačke si Lucia Matejková zmerala sily s Kristínou Židzikovou, tiež to bol pekný zápas.

V kategórii muži do 70kg, sa stretli Ján Čech a Miroslav Murín, kde sa Ján Čech stal víťazom. V 80tke sme mohli vidieť domáceho pretekára Dominika Gloda, ktorý porazil v ľavačke Jakuba Komendu. Aj Filip Hritz sa ukázal v skvelej forme a predviedol krásne zápasy najprv v kategórii muži do 90kg, kde sa stretol a zvíťazil nad Marekom Emericim a ešte súťažil aj v kategórii muži nad 100kg, kde po ťažkých súbojoch napokon porazil Petra Spustu. Jednoznačne sa stal víťazom kategórie do 90kg a nad 100kg.

Za zmienku stoji aj spomenúť Petra Gurecku z AWK Prešov, ktorý vyhral v pravačke kategóriu muži do 70kg.

Neporaziteľná Barbora Bajčiová v súboji s Kristínou Bobovčákovou jednoznačne vyhrala plusku!

Domáci najlepší v počte medailí

Keďže súťaž sa konala vo Veľkom Šariši, tak nesmeli chýbať ani domáci pretekári z AWK PREŠOV. Ukázali, že stále sú favoritmi a spolu si odniesli 9 zlatých, 11 strieborných a 7 bronzových medailí.

Druhé miesto v počte medailí získal klub KASPROF-SECURITY BUL TEAM ORAVA a tretí skončili armwrestleri z klubu ŠPORTOVÝ KLUB LUCIA DEBNÁROVÁ.

Ďakujeme všetkým armwrestlerom, že prišli do Veľkého Šariša a zároveň ďakujeme sponzorom, hlavne mestu Veľký Šariš, ktoré zasponzorovalo tričká pre prvých troch z kategórie a ďalšie ceny a takisto aj vodu a občerstvenie pre organizátorov a športovcov. ĎAKUJEME!

 

 

Celá FOTOGALÉRIA TU

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top