Rebeka Martinkovičová víťazkou TOP 5 SAPR

Posledný októbrový piatok 27.10.2017 sa Oravská Jasenica stala svedkom slávnostného vyhlásenia najlepších pretláčačov SAPR roka 2017.

V roku 2017 sme opäť dosiahli celý rad pozoruhodných úspechov. Už tradične kraľujú slovenskému pretláčaniu ženy a ani tento rok nebol výnimkou. Do TOP 5 sa okrem stálic ako Rebeka Martinkovičová, Snezhana Babayeva či Lucia Debnárová pribudli nádejná a veľmi talentovaná juniorka Barbora Bajčiová ktorá priniesla z ME a MS najcennejšie kovy pre SAPR a Slovensko. Pridali sa aj juniori ako Čeleš, Adamov a Gábor. Je to dôkaz dobrej práce s juniorskou reprezentáciou a opodstatnenosť juniorskej ligy v rámci SNLP. Naši športovci získali na Majstrovstvách Európy a Majstrovstvách sveta dovedna 25 (čo je o 10 cenných kovov viac ako minulý rok) z toho 5 zlatých.

V tomto roku sme premiérovo mali na ME i MS zastúpenie aj v kategórii telesne znevýhodnených športovcov, kde naši športovci Štefan Nevedel a Šimon Chlpatý vybojovali dovedna štyri cenné kovy na ME i MS. Výborne si pri svojom prechode do seniorskej kategórie počínala Rebeka Martinkovičová. So ziskom striebornej a bronzovej medaily na ME a bronzovej medaily na MS sa stala našou najúspešnejšou seniorskou reprezentantkou v tomto roku. Uspešne ju nasledovala Snezhana Babaieva ktorá ziskom striebornej medaily na MS potvrdila svoju pozíciu v svetovej špičke. Taktiež sa stala aj víťazkou svetového poháru XII. Super Match 2017, kde jednoznačne vyhrala svoju kategóriu na obe ruky. Už stálicou slovenského pretláčania posledných rokov je Lucia Debnárová. Po súťažnej pauze sa za pretláčací stolík postavila v novej váhovej kategórii a na MS a získala bronzovu medailu.

V osemnástke sme zaznamenali hneď niekoľko nových mien medzi našimi medailistami. Barbora Bajčiová, mladá a talentovaná športovkyňa získala pri svojom premiérovom vystúpení na MEJ i MSJ zlatú a striebornú medailu na obe ruky. Výborne jej sekundovala Michaela Vakoničová, ktorá tento rok získala na MEJ a MSJ zlatú a bronzovú medailu. Ďalšie medaily priniesli Barbora Ajpeková, Nikola Nuttová, Martina Ďurianová a Martina Sojková. Nestratili sa ani naši chlapci. Peter Čeleš taktiež pri svojej premiérovej účasti na ME dosiahol na zlatú medailu v pravačke a bronz v ľavačke čím sa stal naším najúspešnejším juniorom. Adam Adamov vybojoval zlato na ME. Bronz z ME pridal aj Ján Gábor. V tomto roku sme zásluhou Pavla Baku doniesli bronzovú medailu i z kategórie masters.

V tomto pre armwrestling jubilejnom roku keď naša asociácia oslavuje štvrťstoročie teda 25 rokov od založenia  SAPR na Slovensku uzrela svetlo sveta prvá knižná publikácia Základy armwrestlingu o ktorej spísanie sa zaslúžil Mgr. Gabriel Harčarik Phd.

Výsledky ankety TOP 5 SAPR 2017

      Víťaz ankety TOP 5:  Rebeka Martinkovičová

      TOP5 SAPR 2017: Rebeka Martinkovičová, Snezhana Babaieva, Štefan Nevedel, Lucia Debnárová,Barbora   Bajčiová

      Juniorka roka: Barbora Bajčiová

      Junior roka: Peter Čeleš

      Objav roka: Barbora Bajčiová

      ďalší ocenení za úspešnú reprezentáciu SVK: Michaela Vakoničová, Adam Adamov, Nikola Nuttová, Ján Gábor, Martina Sojková, Barbara Ajpeková, Šimon Chlpatý a Pavol Baka

      špeciálna cena prezidenta SAPR: Ladislav Hervay

      ocenenie za celoživotnú reprezentáciu Slovenského armwrestlingu:  Ján Germánus

      ocenie za trénerský prínos seniorskej reprezentácie: Tomáš Kiss

      ocenie za trénerský prínos juniorskej reprezentácie Mgr. Gabriel Harčarik, PhD

      ocenenie za rozvoj rozhodovania na Slovensku v armwrestlingu: Martin Ruman

      ocenie za rozvoj armwrestlingu, manager SAPR. Peter Kasan

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top