SAPR informuje – pokyny k účasti na MSR

Pokyny k účasti na športovej akcii

Súťaže – testovanie

Organizátor športovej súťaže je povinný umožniť vstup do priestorov hromadného športového podujatia IBA osobe, ktorá sa preukáže:

  • negatívnym výsledkom RT -PCR alebo LAMP testu na ochorenie COVID –19 nie starším ako 72 hodín alebo
  • negatívnym výsledkom antigénového testu na ochorenie COVID –19 nie starším ako 24 hodín.

Negatívny výsledok antigénového testu je možné nahradiť potvrdením o nasledovných skutočnostiach:

  1. a) osoba bola zaočkovaná druhou dávkou mRNA vakcíny a od tejto udalosti uplynulo viac ako 14 dní, (Moderna, Pfizer/BioNTech)
  2. b) osoba bola zaočkovaná prvou dávkou vektorovej vakcíny a od tejto udalosti uplynulo viac ako 4 týždne, (čínsky aj ruský koncept vakcíny, AstraZeneca)
  3. c) osoba je viac ako 14 dní po 1. dávke očkovania (mRNA alebo vektorovou vakcínou), ak bola prvá dávka očkovania podaná v intervale do 180 dní od prekonania ochorenia COVID-19,
  4. d) osoba prekonala ochorenie COVID-19 v období pred nie viac ako 180 dňami,
  5. e) ide o osobu do 10 rokov veku.

Každý klub ktorý sa zúčastňuje Majstrovstiev Slovenska je povinný vyplniť a odovzdať pri registrácii nasledovnú tabuľku v ktorej oprávnený zástupca klubu/predseda vypíše mená všetkých zúčastnených športovcov za klub – vpisujete IBA športovcov,  dátum a názov príslušného testu/očkovania viď vzor nižšie.

ORIGINÁL POTVRDENIA O NEGATÍVNOM TESTE/OČKOVANÍ SI NECHÁVA KAŽDÝ ŠPORTOVEC U SEBA A TÝMTO SA PREUKÁŽE PRI VSTUPE DO BUDOVY POVERENEJ OSOBE (SBS)

Možnosti absolvovať test v Revúcej:

Aktuálne sa v Revúcej nachádza 5 mobilných odberových miest (ďalej len „MOM“). Bezplatné antigénové testovanie na prítomnosť vírusu Covid-19 momentálne prebieha na uliciach Litovelská, Železničná, Muránska a M. R. Štefánika. Nemocnica s poliklinikou, n.o. Revúca prevádzkuje MOM – Stánok pri nemocnici na Ul. Litovelská, ktoré je k dispozícii od pondelka do soboty, vždy v čase od 8:00 – 12:00 / 12:30 – 16:00 hod.

Základná odborová organizácia pri Revúckej medicínsko-humanitnej, n.o., NsP prevádzkuje MOM – Budova tržnice na Ul. M. R. Štefánika od nedele do piatku vždy v čase od 8:00 – 13:00 / 13:30 – 16:00 hod.

Na obidve odberové miesta je možné sa objednať elektronicky na adrese:
https://www.old.korona.gov.sk/covid-19-patient-form.php

Poskytovateľ zdravotnej starostlivosti IVIMED s.r.o. prevádzkuje MOM v polyfunkčnej budove na Muránskej ulici (vchod zozadu budovy). Poskytovateľ zdravotnej starostlivosti Ochrana zdravia, s.r.o. taktiež prevádzkuje MOM v polyfunkčnej budove na Muránskej ulici, avšak vchod je spredu budovy.

Odberové miesta sú k dispozícii každý deň vždy v čase od 9:00 do 17:00 hod., avšak na odber vzorky je potrebné sa objednať cez portál https://korona.gov.sk/.

Testovanie prebieha aj na Železničnej ulici, kde je umiestnený pevný a mobilný stánok na parkovisku pred hotelom Pyramída. Odberové miesto VIKMED s.r.o. je v prevádzke od piatka do stredy v čase od 9:00 – 12:45 / 13:15 – 17:00 hod. Vo štvrtok je zatvorené. MOM nemá zriadený rezervačný systém. Objednať sa môžu len skupiny osôb (firmy, školy, …) na tel. čísle: 0902 525 101.

9.6.2021

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top