SEMIFINÁLOVÉ DVOJICE MSR DRUŽSTIEV SÚ ZNÁME

Po  poslednej súťaži  sezóny pred  MSR sa  po spočítaní bodov stali známe semifinálové dvojice, ktoré budú súťažiť o  titul majstra Slovenska v družstvách.

Tabuľka dlhodobej súťaži družstiev vyzerá takto:

CELKOVE PORADIE
Poradie. Klub Kolá Skore Body
1. AWK Prešov 3 90 14
2. AWK Zvolen 3 71 13
3. AWK T rnava 3 71 11
4. AWK Dobrá Voda 4 80 10
5. AWK Senec 1 32 8
6. AWK Banská Štiavnica 1 38 7
7. PCS ATU Košice 1 19 1

Ako vidno, vlaňajší majster Slovenska zostal pred  bránami  postupu  a  zostáva mu  iba čakať, či sa niektorý z postupujúcich  tímov neodhlási. To je však málo pravdepodobné.

V súťaži  tímov  nastali  viaceré paradoxné  situácie.

AWK Banská Štiavnica  i  AWK Senec bodovali  iba v jednom kole, ale to kolo vyhrali. Ktovie, ako by poradie vyzeralo ak by sa v plnom počte zúčastnili viacerých súťaží. To si však musia rozobrať a zhodnotiť doma.  Faktom však  je, že  semifinále je ochudobnené o dva  silné kluby.

V  treťom kole SNLP sa do súťaže družstiev nezapočítali výsledky až štyrom klubom, ktoré získali  najviac bodov, no nesplnili požiadavku obsadenia minimálne  4  kategórií. Tými klubmi sú AŠK Orava, AWK Trnava, AWK  Bratislava a AWK  Senec.

Nakoniec sú teda semifinálovými dvojicami AWK  Prešov – AWK  Dobrá Voda a AWK  Zvolen  – AWK Trnava.

Z ich  súboja vzíde finále, ktoré určí nového  “kráľa” družstiev.

Prešovčania  budú  usilovať o zisk piateho, ostatné  kluby o zisk premiérového titulu. Férovo  treba  povedať, že AWK Prešov je najväčším favoritom a cestu za  prvým  miestom by  im mohla skomplikovať  iba náhoda v podobe  vypadnutia niektorého  zo semifinalistov a nastúpenie náhradníka zo Senca.

Vyvrcholenie  súťaže družstiev  sa uskutoční 23.4.2016 v Ivanke pri Dunaji.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Scroll to Top