Školské kolá Silnej ruky stredných škôl už v plnom prúde

Školské kolá Silnej ruky stredných škol už v plnom prúde……

November je už tradične v znamení Silnej ruky stredoškolákov. Dvadsiaty piaty ročník tejto populárnej súťaže sa už rozbehol. Školské kolá sú na programe do 22. októbra. Od 25 októbra štartujú Oblastné kolá, ktorých máme v tomto roku päť. Tento rok sme rozšírili počet postupujúcich zo školských kôl na 3 najlepších z každej kategórie.

O celkových víťazov sa bude bojovať 22. 11 v Košiciach.

Pre istotu ešte zopakujeme postupnosť akou sa súťaží.

Každá stredná škola na Slovensku sa má možnosť zapojiť sa do súťaže Silná ruka stredoškolákov. V októbri boli rozposlané informácie o Silnej ruke stredoškolákov na vyše 700 stredných škôl v celej republike. Zo školských kôl postupujú traja najlepší v kategórii do Oblastných kôl. V tomto roku máme päť Oblastných kôl a uskutočnia sa v nasledovných termínoch:

25.10.2019 – Prešov – Košický a Prešovský kraj
8.11.2019 – Prievidza – Nitriansky kraj
15.11.2019 – Trnava – Trnavský a Trenčiansky kraj
15.11.2019 – Dolný Kubín – Banskobystrický a Žilinský kraj
15.11.2019 – Bratislava – Bratislavský kraj

Do Oblastných kôl musí nominovať svojich študentov škola a to zaslaním registračného formulára na sekretariát SAPR (sekretariat@armsport.sk). Prvé registračné formuláre už máme na stole, takže sa školské kolá úspešne rozbehli.

Z Oblastných kôl postúpia v každej kategórii šiesti najlepší do celoslovenského finále.

V tomto roku očakávame opäť početnú účasť už na Oblastných kolách. Vlani sa ich zúčastnilo takmer 300 mladých pretláčačov.

Silná ruka stredoškolákov je liahňou talentov slovenského pretláčania. Minuloroční absolútni víťazi ako Barbora Bajčiová,  Rebeka Martinkovičová či Radovan Čontofalský úspešne reprezentujú Slovensko.

Ak sa cítite, že na to máte a chcete skúsiť pretláčanie, prihláste sa na svojej strednej škole a požiadajte o organizáciu školského kola alebo ak sa školské kolo nepodarí zorganizovať o registráciu priamo na kolo Oblastné.

11.10.2019

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Scroll to Top