Slovenskí siláci smerujú Antalye

40. majstrovstvá sveta očakávajú našich reprezentantov

Už čoskoro naberie slovenská výprava v pretláčaní rukou smer Viedeň kde nás následne čaká let do tureckej Antalye kam by prví členovia výpravy mali doraziť už 12.10.večer

Na 40. majstrovstvá sveta budú naši reprezentanti bojovať o rozšírenie našej veľkej zbierky medailí.

Medzi juniorkami vo vekovej katgórii do 18 rokov bude obhajovať majsterský titul Barborka Bajčiová. Premiérovo sa za svetový súťažný stôl postaví aktuálna majsterka európy Dominika Barošová a trojicu junioriek doplní Martina Ďurianová. V kategórii do 21 rokov sa predstavia medajlistky z minulých šampionátov Martina Sojková a Barbara Ajpeková

V seniorskej vekovej kategórii budeme mať piatich športovcov. Niekoľkonásobné majsterky sveta Luciu Debnárovú a Snežanu Babajevovú i aktuálnu vicemajsterku sveta Rebeku Martinkovičovú. Mužskú časť výpravy budú zastupovať Peter Spusta, ktorý sa predstaví aj v kategórii masters a Matúš Hlubík.

V kategórii Disabled farby slovanska budú hájiť a tituly obhajovať Štefan Nevedel a Šimon Chlpatý

Napriek veľkej konkurencii, ktorá sa v Antalyii zíde očakávame, že opäť obhájime medailové pozície a na Slovesnko prinesieme cenné kovy.

Oficiálny program začína v sobotu 13.10. registráciou a potom je už program nabitý. Váženie juniorov, kongres EAF, kongres WAF a v pondelok začínajú súťaže kategóriami juniorov.

Všetkým reprezentantom držíme palce

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top