Štyri zlaté z Maďarska

Napriek tomu, že majstrovstvá sveta skončili len pred pár dňami sa v Maďarsku zišla silná konkurencia. Na dvanástom ročníku tradičnej, jesennej súťaže Judgement day, ktorý bol znovu súčasťou športového festivalu Fitparádé sa zišlo 186 pretláčačov zo 14 krajín.

V početne obsadených kategóriách sa nestratili naši zástupcovia a so ziskom 4 zlaté, 4 strieborné a 6 bronzových medailí obsadili v súťaži krajín výborné druhé miesto za domácim Maďarskom.

Najlepšie si počínala v kategórii juniorov Klaudia Lišková, ktorá sa ziskom dvoch prvých miest stala našou najúspešnejšou reprezentantkou v Budapešti. Kým v ľavačke sme úspech očakávali, pravačka bola otázna. Klaudia sa zranila na majstrovstvách Slovenska v Bratislave a vôbec to nevyzeralo na rýchly návrat. No šikovná juniorka z Prešova sa nedala zastrašiť a po úspešnej liečbe sa postavila za stôl. Na prekvapenie bolo jej víťazstvo v pravej ruke na pohľad ľahšie ako to v ľavačke.

Ďalšie dve prvenstvá získali muži zásluhou Jura Jaščega (65 kg) a Laca Hervaya (90 kg). Obaja nastúpili s hendikepom – Jačšeg chorý a Hervay po chorobe – no ich výkon to nepoznačilo a s prehľadom svoje kategórie vyhrali.

Hervayovi výborne sekundoval Girášek, ktorý obsadil v silnej kategórii do 90 kg tretie miesto (tretie miesto pridal aj v pravačke).

V najťažšej kategórii si v ľavačke dobre počínal Marián Skrutek, ktorý po ťažkých zápasoch obsadil krásne tretie miesto.

Medzi juniormi sa okrem Liškovej dobre darilo Vidovi, ktorý obsadil dve druhé miesta. Druhé miesta obsadili aj Hvôždala a Magula, ktorý navyše získal aj jedno tretie.

Bronzmi prispeli v juniorských kategóriách Magušínová a v seniorskej Drinovský.

Pekná sobota v Budapešti, výborné výsledky. Prekvapením bola nižšia účasť našich, dúfam, že dôvodom bola príprava na druhé kolo SNLP v Košiciach.

-mač-

10/17/2015

ZOBRAZIŤ VÝSLEDKY

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Scroll to Top