Takmer stovka študentov sa pretláčala v Žarnovici

V Žarnovici, v telocvični SOŠ lesníckeho sa konalo ďalšie z Oblastných kôl Silnej ruky stredoškolákov – Banskobystrického a Žilinského kraja. Upršané počasie nepridalo na nálade, no napriek tomu sa v Žarnovici zišla takmer stovka pretláčania chtivých študentov.

Medzi nimi nechýbali viacerí už skúsení pretláčači, ktorí aj za stolmi pôsobili suverénne a zvíťazili vo väčšine kategórií. Boli medzi nimi aj naši úspešní juniorskí reprezentanti Andrea Kušnieriková, Adam Adamov a Rastislav Kosťov.

Na štarte sa objavili aj známe tváre z Oravy – Daniel Roman a František Kotúľ, obaja po dlhšej prestávke. Kým Roman vo svojej kategórii zvíťazil, Kotúľ ostal na štíte úspešnejšieho Kosťova.

Výborne si počínali  aj bratia Truchlíkovci, ktorí vo svojich kategóriach zvíťazili. Mladší z bratov Pavol si týmto výkonom popýtal o pozvánku na stretnutie talentov, ktoré bude koncom mesiaca v Senci.

Súťaž bola výborná, všetky zápasy pod dohľadom skúseného rozhodcu Romana Tenkela a v réžii výsledkára Rasťa Tomagu, ktorý celú súťaž zabezpečil.

Výborná účasť, výborné zápasy boli priam pozvánkou na decembrové finále do Bratislavy. No účasť mnohých registrovaných pretláčačov vyvoláva otázku čo s tým v budúcnosti. Či ponechať súťaž prístupnú pre všetkých študentov, alebo sa sústrediť iba na talenty a tým ju organizovať iba pre neorganizovaných študentov.

Tieto i mnohé ďalšie otázky bude nutné zodpovedať po hodnotení tohto ročníka. Najskôr však musia úspešne skončiť všetky Oblastné kolá a potom celoslovenské finále.

-mač-

ZOBRAZIŤ VÝSLEDKY

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Scroll to Top