Tohtoročné Majstrovstvá Slovenska sa zapísali rekordnou účasťou juniorských pretekárov

Domáci šampionát pre kategórie Juniori, masters a disabled sa tento rok konali v obci Vavrečka, kde sídli samotná SAPR. Brány kultúrneho domu sa pre budúcich majstrov otvorili v sobotu 9. marca v ranných hodinách.

Tohtoročné Majstrovstvá Slovenska sa zapísali rekordnou účasťou juniorských pretekárov v počte 95.

Najviac nabitou bola kategória Juniori U18 do 80kg a Juniori 80+kg. Veľká konkurencia bola aj v kategórií Masters Muži do 90kg.

„Naozaj fantastická účasť, o to ma viac teší, že mnohí z juniorov predviedli formu, hlavne reprezentanti, s ktorými sa počíta na Majstrovstvá Európy. Prišlo aj veľa nových zaujímavých športovcov, ktorí môžu očakávať pozvánku na reprezentačné sústredenie, ktoré bude o dva týždne v Cross Gyme 365 vo Vavrečke“, zhodnotil reprezentačný tréner juniorov Gabriel Harčarik.

„Výborná súťaž, účasť bola naozaj veľká, ak by sme to mali spojené so seniormi, boli by sme tam do polnoci. Tento šport ide naozaj dopredu. Masters podali vysoké výkony, Peter Spusta, Rado Dobrovič, dúfam, že jeho forma na pravačku mu vydrží. Ak nám to kapacity dovolia veľmi rád ich všetkých nominujem, to si ale ujasníme na reprezentačnom sústredení“, povedal reprezentačný tréner seniorov Tomáš Kiss.

Po prvý krát sa v kategórií masters predstavil domáci Peter Kasan„S prípravou som začal hneď po skončení Majstrovstiev Slovenska v roku 2023 a zodpovedne som trénoval cely rok. Formu som začal ladiť v januári 2024 v Thajsku, čo mi veľmi pomohlo hlavne v nastavení stravy.

Som rád, že sa mi podarilo získať dve zlaté medaily na domácej pôde pred zrakom rodiny a priateľov, v tejto kategórii som prvý Oravčan, ktorému sa to podarilo.

Keď som už pri štatistikách, tak aktuálne držím titul majstra Slovenska do 90kg medzi seniormi, ale aj masters na čo som hrdý, keďže konkurencia na Slovensku je neuveriteľne silná“.

Okrem pretláčania za stolíkom držal viceprezident SAPR Peter Kasan aj organizačnú záštitu nad celou súťažou.

„Myslím, že organizácia bola na vysokej úrovni, ako sa na Oravu patrí, základom úspechu je spojiť skúsenosti s nadšením a dať dokopy tím ľudí, ktorým záleží na výsledku a to sa nám podarilo excelentne.

Prišlo 130 športovcov, ktorí si kvalitne zasúťažili, vyhrali krásne ceny a dobre sa najedli a väčšina odchádzala domov spokojná, čo ma veľmi teší. Chcem sa touto cestou poďakovať obci Vavrečka na čele s Karolom Pjentkom, celému klubu Kasprofsecurity bul team Orava, ktorí mi pomáhal pri organizácii a za súťažnými stolmi demoloval konkurenciu, dobrovoľníkom z Vavrečky, ktorí pomáhali pri varení gulášu a celého servisu okolo toho a v neposlednom rade  celému zväzu SAPR vedeniu, funkcionárom a rozhodcom, Miške Pazurikovej a Monike Janovičovej, ktoré robia dôležitú, často neviditeľnú prácu“.

 

Výsledky z MSR Juniorov, masters a disabled nájdete TU

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top