TRENČÍN SA ZAPÍŠE DO HISTÓRIE

Už tento víkend, 13.12.2014 sa na trenčianskom výstavisku v rámci Športfestivalu uskutoční výnimočné podujatie v pretláčaní rukou. Po prvýkrát v histórii sa stretnú na svojej súťaži nie krajiny ale tímy.

Podujatie sme oznámili po prvýkrát na kongrese svetovej federácie pretláčania rukou (WAF). Nápad sa páčil a zaujal. Prvý ročník však čakalo niekoľko náročných prekážok. Tou prvou bola zmena termínu konania sprievodného podujatia – Športfestivalu. Pôvodný termín bol 29.11.2014, čo sme aj na kongrese WAF oznámili. Termín bol prijateľný pre viacero krajín a tešili sme sa dobrej účasti. A potom to prišlo. Ako blesk z jasného neba prišla správa o zmene termínu a posunutiu na 13. december. Termín veľmi nešťastný, veď v tento dátum je v Európe hneď niekoľko podujatí. A prihlásené federácie sa začali odhlasovať.

Až sme napokon zostali pri troch, okrem domácej, ešte naši najbližší priatelia z Čiech a Maďarska. Napriek tomu sa táto výnimočná súťaž uskutoční.

Ťažkosti sprevádzali aj nominovaných reprezentantov. Zranenia, pracovné povinnosti, to všetko pozmenilo pôvodne ohlásenú nomináciu.

V sobotu bude napokon Slovensko reprezentovať táto smelá družina pretláčačov:
63 – Juraj Jaščeg
70 – Domink Glod
78 – Marek Janík
86 – Michal Girášek
95 – Radoslav Dobrovič
105 – Zdenko Horečný
105+ – Juraj Michalička

V Trenčíne sa bude na čo pozerať. Príďte povzbudiť.

-mač-

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top