ÚSPEŠNÁ SLOVENSKÁ VÝPRAVA UŽ DOMA

Slovenská výprava úspešných pretláčačov sa po ceste domov z budapeštianskeho letiska zastavila v Bratislave na tlačovej konferencii aby sa podelili o svoje dojmy z práve sa skončených 24. majstrovstiev Európy v pretláčaní rukou. A aké boli plusy a mínusy šampionátu?

Plusy:
– pekná, moderná hala
– kvalitná organizácia
– kvalitná konkurencia
– príjemné podnebie
– pekné centrum mesta
– cestovanie bez prestupov

Mínusy:
– dennodenné dochádzanie do haly
– hotely, kde boli ubytované jednotlivé výpravy roztrúsené po celom meste
– ako tradične trochu nezvládnutý prvý deň súťaže

Ako sa zhodnotili naši športovci?

Mišo Girášek: “… som spokojný. S Dominikom sme šli o kategóriu vyššie ako minulý rok, tak to bolo ťažšie, preto som spokojný…”

Dominik Glod: “Na majstrovstvá som šiel s veľkými očakávaniami. Po ľavej ruke som bol veľmi sklamaný, ten výkon nebol taký, ako som očakával. Na pravú ruku som sa vyhecoval a dal do toho všetko. Trápil som sa v každom zápase, preto ma bronzová medaila ma veľmi teší.”

Andrea Kušnieriková: “S tretím miestom na pravú ruku som spokojná. Sklamala ma ľavačka, aspoň viem, kde mám potrénovať”

Rebeka Martinkovičová: “Som veľmi šťastná. Nečakala som takýto výsledok. Na majstrovstvá som šla s cieľom získať dajakú medailu. Zmenila som vekovú kategóriu (U21), preto som nečakala, že to bude takto dobré. Hlavne pravá ruka ma prekvapila.”

Juraj Michalička: “Som spokojný. Keď vezmem do úvahy, že som kvôli zraneniu tri mesiace poriadne netrénoval a aj môj tréner bol zranený, tak som spokojný”

Lucia Debnárová: “Som šťastná. Zopakovať takýto výsledok (dve zlaté) sa podarí len málo komu. Ďakujem dvom ľuďom, ktorí mi veľmi pomohli, môjmu otcovi a trénerovi Maťovi Rumanovi. Som rada, že som to dokázala a navždy sa zapísala do histórie slovenského pretláčania”

Prezident SAPR Marián Čapla zhodnotil šampionát takto: “V Baku sme získali osem medailí, čo je fantastický výsledok. Som rád, že nominácia sa podarila, keď som pred šampionátom hovoril, že od každého z nich očakávame medailu, tak sa nám to skoro splnilo. Šiesti zo siedmich si domov priniesli minimálne jednu….”

Teraz je čas na oslavu a oddych…. Doprajme ho našim úspešným reprezentantom, zaslúžia si ho. O pár týždňov totiž začína príprava na majstrovstvá sveta…

-mač-

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top