VICEPREZIDENT SAPR: MLADÍ SÚ NAŠA BUDÚCNOSŤ.

V sobotu 27. augusta sa v sídle Slovenskej asociácie pretláčania rukou konalo juniorské reprezentačné sústredenie, ktoré vyvrcholilo súťažou pod názvom Juniorská ruka Crossgymu365.

Ak chcete vychovať úspešného športovca, s hľadaním talentov je potrebné začať už v mladom veku. Akýkoľvek šport pomáha mladým predchádzať nie len zdravotným problémom, ale vedie ich k disciplíne, budujú si zdravú rivalitu, naučia sa prijať prehru a hlavne ľahšie odolajú pokušeniam a na hlúposti jednoducho nebude čas.

Armwrestlingová základňa sa na Orave úspešne rozrastá, tentokrát sa stretla za stolíkmi v Crossgyme365 vo Vavrečke s juniorskou konkurenciou z celej krajiny.

„Juniorská ruka splnila čo sa od nej očakávalo a to je prínos mladých začínajúcich športovcov, na ktorých budeme pracovať aby sa z nich do budúcna stali skutočný armwrestleri. Som milo prekvapený z účasti ktorá bola celoslovenská a vysoká.

Do budúcna v tejto aktivite budeme pokračovať, lebo mladí sú naša budúcnosť“, dodal viceprezident SAPR a organizátor súťaže Peter Kasan.

 

Pretláčanie rukou si získava čoraz viac srdcia mladých dievčat. Obrovským talentom je len 15-ročná Adriana Vojtečková z Liesku.

Adriana získala prvé miesto, po úspešnom súboji so skúsenejšou Denisou Barošovou.

„Na súťaž som sa tešila, prišli aj nové baby tak som bola zvedavá, ale nakoniec to bolo medzi mnou a Deniskou a tentokrát sa mi už podarilo nad ňou zvíťaziť a odniesť si zlato, tak som spokojná“, dodala začínajúca armwrestlerka.

Výsledky:

Chlapci do 15 rokov:   

 1. Rado Vanga
 2. Kristián Kubašák
 3. Lukáš Bacigal

Dievčatá do 15 rokov   

 1. Adriana Vojtečková
 2. Denisa Barošová
 3. Nikol Bacigalová

 Chlapci do 70kg               

 1.  Jozef Šulc
 2. Tomáš Protus
 3. Štefan Bernaťák

Chlapci do 18 nad 80g  

 1. Samo Škombár
 2. Jozef Šulc
 3. Dávid Marko

ŽENY OPEN:                       

 1. Dominika Barošová
 2. Barbora Bajčiová
 3. Snežana Babajeva

MUŽI OPEN                       

 1. Marián Skrutek
 2. Štefan Nevedel
 3. Peter Bacigal

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Scroll to Top