Výprava zo Slovenska úspešne pozbierala medaily na prestížnej súťaži World Police&Fire Game!

Od 22. do 30. júla prebiehali v holandskom prístavnom meste prestížne hry, ktorých sa zúčastnili aj naši pretekári v zastúpení viceprezident SAPR Peter Kasan, reprezentačný tréner Tomáš Kiss a pretekár Miroslav Socha. Všetci traja priniesli domov cenné kovy.

„Súťaž bola zorganizovaná na vysokej úrovni, pretekári prišli z celého sveta, z Austrálie, Kanady, USA, Kazachstanu, Brazílie a dokonca aj z Kambodže. Ako slovenská vypráva sme pobrali čo sa dalo“, tešil sa viceprezident SAPR.

„Moja kategória na medzinárodnej scéne je do 85kg, keďže v Rotterdame taká kategória nebola, šiel som do 90kg, čo my v celku sedelo. Prvý zápas som mal s pretekárom z Kambodže, ktorý som vyhral rýchlym štartom, druhý zápas s nemeckým športovcom, nemec prehral na dva fauly ,keďže mu nadskočil lakeť no zápas som mal pod kontrolou. Semifinále s Kazachom bolo najťažšie, ale plne pod mojou kontrolou, vo finále som mal opäť Kazacha. Vyšmykli sme sa a na zviazanie mi už neušiel a vyhral som aj posledný zápas“, dodal Kasan, ktorý priniesol domov zlato na obe ruky.

Tomáš Kiss sa za stolík postavil v kategórií do 100kg. „Súťaž bola štandardne na vysokej úrovni avšak športoviská boli roztrúsené po mnohých miestach a halách. My sme súťažili priamo v centre Rotterdamu v športovej dedine. To bolo naozaj super, lebo sme nemuseli veľa cestovať ale zvládli sme to príjemnou prechádzkou. Pre mňa bol najťažším súperom reprezentant Brazílie, s ktorými som sa napokon stretol aj vo finále a to v oboch rukách. V kvalifikácii v ľavačke sa má pokúšal prebrať na vrch a stiahnuť za palec. To mu nevyšlo a vyfauloval sa. Vo finále som mu to už nedovolil a po rýchlom štarte som vyhral. Vo finále pravačky som cítil, že chce bojovať ako v ľavej ruke. Napokon sme sa po štarte vyšmykli a na zviazanie som mu už nedal žiadnu šancu“.

Vo váhovej kategórií nad 110kg sa predstavil Miroslav Socha. Na silnejšiu pravačku vybojoval zlato, ľavá ruka stačila na striebro, kde vo finále nestačil na nemeckého súpera.  „Atmosféra bola naozaj skvelé, páčila sa mi podpora publika, naozaj som si to užil. Posunulo ma to k ďalšej príprave, určite by som šiel aj na budúci rok“, dodal na záver.

 

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top