VYSOKÁ ÚČASŤ ŠPORTOVCOV, ŠPIČKOVÉ VÝKONY, KVALITNÁ ORGANIZÁCIA. TAKÉ BOLI 30. MSR!

Kultúrny dom v Oravskej Lesnej praskal vo švíkoch, vôkol sa to hemžilo silnými rukami. Vo vzduchu sa hmýrili obláčiky magnézia a všade bolo cítiť vôňu thajskej aromatickej masti. Hoci vonku hlásal teplomer -5°C, vo vnútri to vrelo kvalitnými zápasmi. 

Vyše 130 pretekárov z celého Slovenska prišlo zabojovať o titul Majstra do najchladnejšej obce Slovenska, čo potvrdilo aj dnešné počasie. V sále vládla vynikajúca atmosféra, podujatie prišiel osobne podporiť aj starosta obce Marek Majdiš, poslanec Žilinského samosprávneho kraja Igor Janckulík, či 9-násobná Majsterka sveta Snezhana Babaieva.

Kvalifikačné zápasy odštartovali od 11:00 hod., finálové zápasy sa nakoniec posunuli o trošku neskôr, vzhľadom na veľký počet účastníkov. Na dobré sa však naozaj oplatilo počkať. Kluby bojovali o získanie titulu, cena nakoniec ostala doma zásluhou pretekárov z KASprof Security Bul team Orava. 

Za stolíkom sme mali možnosť vidieť zaujímavé súboje, medzi nimi aj súboj titanov, prezidenta SAPR Jána Germánusa a viceprezidenta SAPR Petra Kasana. Lucia Debnárová si na svoje konto pripísala 32. titul Majsterky Slovenska. Po prvý krát sa otvorila kategória Disabled ženy Open.

“So súťažou som nad mieru spokojný, prišlo najviac športovcov v histórii, po prvý krát v histórii išiel priamy prenos z MSR a po prvý krát v histórii sme otvorili kategóriu pre zdravotne znevýhodnene ženy. 30. Majstrovstvá Slovenska sa zapíšu do histórie slovenského pretláčania rukou. Chcem sa poďakovať hlavne môjmu klubu, ktorý mi pomáhal s organizáciou a zároveň im chcem pogratulovať k titulu Majstra Slovenska medzi klubmi. Velké ďakujem patrí obci Oravská lesná na čele so starostom Marekom Majdišom, ďalej sa chcem poďakovať vedeniu SAPR na čele s prezidentom Jánom Germanusom a všetkým rozhodcom a športovcom. Boli to krásne preteky, plné skvelých zápasov”, vyjadril spokojnosť viceprezident SAPR Peter Kasan.

Diváci mohli celé dianie sledovať v pohodlí domova prostredníctvom JOJ huste.tv.

VÝSLEDKY

Juniorky U15 Left                          

1             DENISA BAROŠOVÁ – KASPROF-SECURITY BUL TEAM ORAVA        

2             SANDRA HRKĽOVÁ – KASPROF-SECURITY BUL TEAM ORAVA          

3             LENKA CHMAROVÁ – KASPROF-SECURITY BUL TEAM ORAVA

Juniori U15 Left               

1             KRISTIÁN KUBAŠÁK – AWK TJ SPARTAK MYJAVA  

2             DÁVID ZSIGMUND – AWK ZVOLEN            

3             SEBASTIÁN PŠENO – AWK ZVOLEN 

Juniorky U18 60kg Left                 

1             AILA SOSA – AWK PREŠOV            

2             TAMARA STIERANKOVÁ – AWK MAGNEZIT REVÚCA  

Juniori U18 65kg Left                    

1             MATEJ BOBOVČÁK – AWK PREŠOV           

2             JAKUB KOVÁČ – AWK TJ SPARTAK MYJAVA            

3             DANIEL VAŠKOVIČ – AWK TJ SPARTAK MYJAVA  

Juniori U18 70kg Left                    

1             NINO KONTINA – AWK TJ SPARTAK MYJAVA         

2             MARKO PETRE – AWK TJ SPARTAK MYJAVA           

3             MATEJ ČASTVEN – ŠPORTOVÝ KLUB PRETLÁČANIA RUKOU TRNAVA 

Juniori U18 80+kg Left                 

1             MIROSLAV PAVČO – KASPROF-SECURITY BUL TEAM ORAVA          

2             SAMUEL ŠKOMBÁR – AWK ZVOLEN          

3             BORIS MUDRÝ – AWK DOBRÁ VODA      

Juniorky U21 60kg Left                 

1             EMMA HORVÁTHOVÁ – AWK MAGNEZIT REVÚCA              

2             EMA MITERKOVÁ – KASPROF-SECURITY BUL TEAM ORAVA            

3             NATÁLIA PASTORKOVÁ – ŠPORTOVÝ KLUB PRETLÁČANIA RUKOU TRNAVA

Juniorky U21 60+kg Left              

1             NATÁLIA RICHTEROVÁ 2 – KASPROF-SECURITY BUL TEAM ORAVA              

2             DOMINIKA BAROŠOVÁ – KASPROF-SECURITY BUL TEAM ORAVA  

Juniori U21 70kg Left                    

1             STANISLAV RICHTER – KASPROF-SECURITY BUL TEAM ORAVA      

2             DOMINIK PABIÁN – AWK MAGNEZIT REVÚCA      

3             DOMINIK DOHÁNYOS – AWK PREŠOV      

Juniori U21 80kg Left                    

1             MATÚŠ KUBAŠÁK – AWK TJ SPARTAK MYJAVA      

2             MATÚŠ PAVLENDA – ŠPORTOVÝ KLUB PRETLÁČANIA RUKOU TRNAVA      

3             LUBOMÍR JAŠŠÁK – KASPROF-SECURITY BUL TEAM ORAVA 

Juniori U21 80+kg Left                 

1             MAREK BRENKUS – ŠPORTOVÝ KLUB PRETLÁČANIA RUKOU TRNAVA         

2             JOZEF ULRICH – KASPROF-SECURITY BUL TEAM ORAVA   

3             JÁN ŠKROBÁK – KASPROF-SECURITY BUL TEAM ORAVA   

Disable muži Open Left                

1             ŠTEFAN NEVEDEL – ASOCIÁCIA ŠPORTOVÝCH KLUBOV ORAVA     

2             MARTIN KLIMEK – AWK TJ SPARTAK MYJAVA       

3             TIBOR KUŠNÍR – ŠPORTOVÝ KLUB PRETLÁČANIA RUKOU TRNAVA          

Disabled ženy Open Left              

1             ALENA MREKAJOVÁ – KASPROF-SECURITY BUL TEAM ORAVA       

2             ZUZANA JURINOVÁ – KASPROF-SECURITY BUL TEAM ORAVA        

Masters Muži 90kg Left                

1             PETER BAROŠ – KASPROF-SECURITY BUL TEAM ORAVA    

2             MILAN MARENČIN – POWER SPORT CLUB AKADEMIK TECHNICKÁ UNIVERZITA KOŠICE     

3             ANTON LASCSÁK – POWER SPORT CLUB AKADEMIK TECHNICKÁ UNIVERZITA KOŠICE      

Masters Muži 90+kg Left                            

1             PETER SPUSTA – AWK PREŠOV    

2             MARIAN SKRUTEK – AWK ZVOLEN            

3             PETER BALÁŽ – AWK PREŠOV      

Masters Women OPEN Left                       

1             DAGMAR PETROVÁ, B.T. – AWK POŽIARNIK KRÁĽOVÁ PRI SENCI  

2             MONIKA MINÁRIKOVÁ – AWK POŽIARNIK KRÁĽOVÁ PRI SENCI     

3             EDITA KUBAŠÁKOVÁ – AWK TJ SPARTAK MYJAVA

 

Ženy 60kg Left                 

1             LUCIA DEBNÁROVÁ – ŠPORTOVÝ KLUB LUCIA DEBNÁROVÁ           

2             MARTINA SOJKOVÁ – ŠPORTOVÝ KLUB PRETLÁČANIA RUKOU TRNAVA     

3             AILA SOSA – AWK PREŠOV            

Ženy 60+kg Left               

1             BARBORA BAJČIOVÁ – KASPROF-SECURITY BUL TEAM ORAVA      

2             REBEKA MARTINKOVIČOVÁ, MGR. – ŠPORTOVÝ KLUB PRETLÁČANIA RUKOU TRNAVA       

3             NATÁLIA RICHTEROVÁ – KASPROF-SECURITY BUL TEAM ORAVA  

Muži 70 kg Left                

1             JURAJ JAŠČEG – ŠPORTOVÝ KLUB PRETLÁČANIA RUKOU TRNAVA

2             MIROSLAV MURÍN – AWK MAGNEZIT REVÚCA    

3             NINO KONTINA – AWK TJ SPARTAK MYJAVA    

Muži 80kg Left                 

1             JÁN GÁBOR – KASPROF-SECURITY BUL TEAM ORAVA       

2             DAVID CHUDÍK – AWK TJ SPARTAK MYJAVA          

3             MARTIN KLIMEK – AWK TJ SPARTAK MYJAVA       

Muži 90kg Left                 

1             PETER ČELEŠ – AWK TJ SPARTAK MYJAVA              

2             FILIP HRITZ – ŠPORTOVÝ KLUB LUCIA DEBNÁROVÁ           

3             PETER KASAN – KASPROF-SECURITY BUL TEAM ORAVA    

Muži 100kg Left              

1             RADOSLAV DOBROVIC – AWK DOBRÁ VODA         

2             ŠTEFAN NEVEDEL – ASOCIÁCIA ŠPORTOVÝCH KLUBOV ORAVA     

3             JAROSLAV VERNÍČEK – KASPROF-SECURITY BUL TEAM ORAVA     

Muži 100+kg Left                           

1             EDUARD ROMAN – ŠPORTOVÝ KLUB LUCIA DEBNÁROVÁ

2             PETER SPUSTA – AWK PREŠOV    

3             MARTIN MINAROVIČ – AWK BRATISLAVA      

Juniori U15 Right                           

1             KRISTIÁN KUBAŠÁK – AWK TJ SPARTAK MYJAVA  

2             DÁVID ZSIGMUND – AWK ZVOLEN            

3             SAMUEL SATINA – ŠPORTOVÝ KLUB PRETLÁČANIA RUKOU TRNAVA   

Juniorky U15 Right                        

1             DENISA BAROŠOVÁ – KASPROF-SECURITY BUL TEAM ORAVA        

2             SANDRA HRKĽOVÁ – KASPROF-SECURITY BUL TEAM ORAVA          

3             LENKA CHMAROVÁ – KASPROF-SECURITY BUL TEAM ORAVA        

Juniorky U18 60kg Right              

1             AILA SOSA – AWK PREŠOV            

2             TAMARA STIERANKOVÁ – AWK MAGNEZIT REVÚCA          

Juniori U18 65kg Right                 

1             JAKUB KOVÁČ – AWK TJ SPARTAK MYJAVA            

2             DANIEL VAŠKOVIČ – AWK TJ SPARTAK MYJAVA    

3             TOMÁŠ PROTUS – AWK ZVOLEN 

Juniori U18 70kg Right                 

1             NINO KONTINA – AWK TJ SPARTAK MYJAVA         

2             MATEJ ČASTVEN – ŠPORTOVÝ KLUB PRETLÁČANIA RUKOU TRNAVA          

3             MATÚŠ ZIGO – AWK TJ SPARTAK MYJAVA  

Juniori U18 80+kg Right               

1             MIROSLAV PAVČO – KASPROF-SECURITY BUL TEAM ORAVA          

2             RÓBERT OHRABLO – ŠPORTOVÝ KLUB PRETLÁČANIA RUKOU TRNAVA      

3             SAMUEL ŠKOMBÁR – AWK ZVOLEN          

Juniorky U21 60kg Right              

1             NATÁLIA PASTORKOVÁ – ŠPORTOVÝ KLUB PRETLÁČANIA RUKOU TRNAVA             

2             EMA MITERKOVÁ – KASPROF-SECURITY BUL TEAM ORAVA            

3             TAMARA STIERANKOVÁ 2 – AWK MAGNEZIT REVÚCA

Juniorky U21 60+kg Right                           

1             DOMINIKA BAROŠOVÁ – KASPROF-SECURITY BUL TEAM ORAVA  

2             MICHAELA BAČÍKOVÁ – AWK PREŠOV      

Juniori U21 70kg Right                 

1             STANISLAV RICHTER – KASPROF-SECURITY BUL TEAM ORAVA      

2             DOMINIK PABIÁN – AWK MAGNEZIT REVÚCA      

3             DOMINIK DOHÁNYOS – AWK PREŠOV     

Juniori U21 80kg Right                 

1             MATÚŠ BUCKULČÍK – KASPROF-SECURITY BUL TEAM ORAVA        

2             LUBOMÍR JAŠŠÁK – KASPROF-SECURITY BUL TEAM ORAVA            

3             MATÚŠ KUBAŠÁK – AWK TJ SPARTAK MYJAVA

Juniori U21 80+kg Right               

1             SAMUEL KAUČÍK – AWK DOBRÁ VODA    

2             MAREK BRENKUS – ŠPORTOVÝ KLUB PRETLÁČANIA RUKOU TRNAVA         

3             JÁN ŠKROBÁK – KASPROF-SECURITY BUL TEAM ORAVA    

Disabled muži Open Right                           

1             MARTIN KLIMEK – AWK TJ SPARTAK MYJAVA       

2             ŠTEFAN NEVEDEL – ASOCIÁCIA ŠPORTOVÝCH KLUBOV ORAVA     

3             TIBOR KUŠNÍR – ŠPORTOVÝ KLUB PRETLÁČANIA RUKOU TRNAVA 

Disabled ženy Open Right                           

1             ZUZANA JURINOVÁ – KASPROF-SECURITY BUL TEAM ORAVA        

2             ALENA MREKAJOVÁ – KASPROF-SECURITY BUL TEAM ORAVA       

Masters Muži 90kg Right                            

1             MATÚŠ HLUBÍK – ŠPORTOVÝ KLUB PRETLÁČANIA RUKOU TRNAVA            

2             MILAN MARENČIN – POWER SPORT CLUB AKADEMIK TECHNICKÁ UNIVERZITA KOŠICE     

3             PETER BAROŠ – KASPROF-SECURITY BUL TEAM ORAVA  

Masters Muži 90+kg Right                          

1             MARIAN SKRUTEK – AWK ZVOLEN            

2             PETER SPUSTA – AWK PREŠOV    

3             MARTIN CALETKA – ŠPORTOVÝ KLUB PRETLÁČANIA RUKOU TRNAVA  

Masters Women OPEN Right                     

1             DAGMAR PETROVÁ, B.T. – AWK POŽIARNIK KRÁĽOVÁ PRI SENCI  

2             MONIKA MINÁRIKOVÁ – AWK POŽIARNIK KRÁĽOVÁ PRI SENCI     

3             EDITA KUBAŠÁKOVÁ – AWK TJ SPARTAK MYJAVA

Ženy 60kg Right               

1             LUCIA DEBNÁROVÁ – ŠPORTOVÝ KLUB LUCIA DEBNÁROVÁ           

2             MARTINA SOJKOVÁ – ŠPORTOVÝ KLUB PRETLÁČANIA RUKOU TRNAVA     

3             AILA SOSA – AWK PREŠOV   

Ženy 60+kg Right                           

1             BARBORA BAJČIOVÁ – KASPROF-SECURITY BUL TEAM ORAVA      

2             REBEKA MARTINKOVIČOVÁ, MGR. – ŠPORTOVÝ KLUB PRETLÁČANIA RUKOU TRNAVA       

3             KRISTÍNA BOBOVČÁKOVÁ – AWK PREŠOV          

Muži 70kg Right              

1             JURAJ JAŠČEG – ŠPORTOVÝ KLUB PRETLÁČANIA RUKOU TRNAVA

2             STANISLAV RICHTER – KASPROF-SECURITY BUL TEAM ORAVA      

3             MIROSLAV MURÍN – AWK MAGNEZIT REVÚCA    

Muži 80kg Right              

1             IVAN GREGORIČKA – AWK DOBRÁ VODA

2             PAVOL GETTLER – AWK DOBRÁ VODA     

3             LUKÁŠ MAJKÚT – KASPROF-SECURITY BUL TEAM ORAVA 

Muži 90kg Right              

1             FILIP HRITZ – ŠPORTOVÝ KLUB LUCIA DEBNÁROVÁ           

2             PETER ČELEŠ – AWK TJ SPARTAK MYJAVA              

3             JAN GERMANUS – AWK MAGNEZIT REVÚCA    

Muži 100kg Right                           

1             RADOSLAV DOBROVIC – AWK DOBRÁ VODA         

2             MARTIN CALETKA – ŠPORTOVÝ KLUB PRETLÁČANIA RUKOU TRNAVA        

3             TIBOR HAVETTA – ŠPORTOVÝ KLUB PRETLÁČANIA RUKOU TRNAVA  

Muži 100+kg Right                         

1             MARTIN MINAROVIČ – AWK BRATISLAVA             

2             EDUARD ROMAN – ŠPORTOVÝ KLUB LUCIA DEBNÁROVÁ

3             PETER SPUSTA – AWK PREŠOV    

 

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Scroll to Top