Wannado junior armwrestling cup Prešov 2022

Táto súťaž mala svoju premiéru v slovenskom kalendári SAPR. Aj napriek nepriaznivému počasiu, ktoré prevládalo doobeda, sa poobede vyjasnilo a akcia sa skvele rozbehla.

Súťaž splnila svoju úlohu, pretože stánok navštívilo množstvo divákov aj zvedavcov. Dokonca aj Predseda PSK Milan Majersky. Treba povedať, že “Projekt bol podporený z rozpočtu PSK”.

Pretláčanie prišlo hlavne spropagovať viacero reprezentantov zo západného aj stredného Slovenska, ktorí sú v príprave na MS, za čo im patrí veľké poďakovanie. Najväčšiu účasť mali však domáci Prešovčania, no prišiel aj reprezentačný tréner Tomáš Kiss so svojim klubom AWK Bardejov.

Súťaž sa rozbiehala veľmi pomaly. Najprv sa osmelili skúsení pretekári a videli sme krásne zápasy. Prebehla aj prezentácia armwrestlingu na hlavnom pódiu, ktoré vysielala aj TV JOJ SPORT. Nakoniec sa množstvo mladých športovcov osmelilo a vyskúšali si pretláčanie taktiež za súťažným stolom. Museli sme dodatočne spustiť ďalšie kategórie, čo nás veľmi teší. Niektorí z nich sa hneď zapísali aj do klubu AWK Prešov a chodia už aj na tréningy. To je cesta, ktorou by sa mohol náš šport uberať. Dávať možnosť deťom, mládeži, aby si vyskúšali tento krásny šport na rôznych masových podujatiach akým WANNADO určite je a patrí im veľké poďakovanie. Takto môžeme rozširovať členskú základňu SAPR a pozdvihnúť náš šport, ktorý je konkurencie schopný s ďalšími úpalovými športami.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top